Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.04.2012 01:11 Miasto:Gołdap Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesłana - Dom Kultury w Gołdapi, Placówka:Dom Kultury w Gołdapi
Góry i sztuka - dwa szaleństwa podobne do siebie...
Malarstwo to tylko jedna z pasji Tadeusza Brzeskiego
Malarstwo to tylko jedna z pasji Tadeusza Brzeskiego

Tadeusz Brzeski ma wiele pasji. Jest nie tylko artystą. Oprócz tego, że maluje i pisze wiersze, lubi też podróżować. Szczególnie bliskie jest mu żeglarstwo i wspinaczka górska. W najbliższy piątek w Galerii K2 w Gołdapi będzie można zobaczyć jego obrazy.

Dr hab. Tadeusz Brzeski, profesor UWM to artysta, malarz, podróżnik, żeglarz, poeta i alpinista w jednym. Jest członkiem Clubu Alpino Italiano oraz A.C.C.A. Annuario d?Arte moderna Italiana. Dyplom uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 1969 r.

W latach 1968-1970 był asystentem prof. Józefa Hałasa w Katedrze Malarstwa i Rysunku. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. W latach 1985-1987 otrzymał nominację Ministra Kultury i Sztuki do pracy w Komisji Departamentu Plastyki.

Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, malarstwo architektoniczne. Autor licznych realizacji malarstwa monumentalnego, witraży, płaskorzeźb. Projektant mody sportowej, tkanin, wystrojów wnętrz. Zajmował się konserwacją malarstwa. Prowadził badania grafologiczne (Włochy). Realizował witraże w trzech olsztyńskich kościołach (Likuzy, Jaroty, Bartąg). Współpracował ze środowiskiem naukowym i artystycznym w Neapolu: wystawa Prekorsi Semantici oraz pokaz filmu Eros i Thanatos.

Jest autorem 75 wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkuset wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. w Londynie, Glasgow, Plymouth, Stockton, Lille, Hamburgu, Düsseldorfie, Tylży, Neapolu, Capri, Rzymie). Prace artysty znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce, Niemczech, Finlandii, Kanadzie, Czechach, Włoszech, Rosji, Francji, Szwecji, USA i na Litwie.

Poza sztukami plastycznymi pisuje poezję oraz scenariusze teatralne. Odbył liczne podróże artystyczne po krajach Śródziemnomorskich, krajach Dalekiego Wschodu, Syberii, Europy i Afryki.

Wystawa malarstwa Tadeusza Brzeskiego, odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godzinie 18.00 w galerii K2, mieszczącej się w gołdapskim Domu Kultury przy ulicy Krótkiej 2.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727047

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.