Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.04.2012 03:15 Miasto:Olsztyn Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Kalbanti žeme / Ziemia mówi
Jedna z prac
Jedna z prac

13 kwietnia Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie otwiera wystawę poplenerową Kalbanti žeme - Ziemia mówi 2011. Międzynarodowy plener odbył się w Gelgaudiszkach na Litwie. Wzięli w nim udział Barbara Kolejnik i Zbigniew Mieruński z Gołdapi.

Plener zorganizowali: stowarzyszenie Asocjacija Zanavyku seimelis i administracja rejonu Sakiai, w ramach projektu The art web.

Obok twórców z Gołdapi uczestniczyło w nim 10 artystów z Łotwy, Francji i Litwy: Valentinas Antanavičius, Rima Baukaite, Ramunas Dagys, Jonas Daniliauskas, Remigijus Janušaitis, Catherine Launay, Peeter Maimik, Lolita Rugyte, Audrone Vorevičiene oraz Algimantas Vorevičius.

W Galerii Stary Ratusz, informuje Iwona Bolińska - Walendzik z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, będzie można zobaczyć obrazy wykonane w różnych technikach malarskich.

- Jestem bardzo zadowolona z udziału w tym plenerze - mówi Barbara Kolejnik. - Organizatorzy nie tylko stworzyli nam doskonałe warunki do pracy, ale także zadbali o poznanie walorów krajobrazowych, dziedzictwa kulturowego i współczesnej kultury litewskiej. Był czas na pracę, na poznanie innych twórców i na naładowanie akumulatorów do dalszej twórczej pracy.

- Plener odbywał się nad Niemnem, w zabudowaniach i olbrzymim parku należących do dworu Sapiechów. Otoczenie inspirowało nas do poszukiwań artystycznych - mówi Zbigniew Mieruński. - Dzięki temu powstały prace ciekawe i bardzo różnorodne. Nawet moje obrazy wykonane podczas pleneru zaskoczyły mnie samego. Wszystkiemu towarzyszyła doskonała atmosfera, jaką pamiętam od początków mojej współpracy z Litwinami.

Początek wernisażu o godz. 16. Wstęp wolny. Galeria Stary Ratusz mieści się przy ul. Stare Miasto 33. Wystawa będzie czynna do 26 kwietnia.

Organizator: stowarzyszenie Asocjacija Zanavyku seimelis i administracja rejonu Sakiai. Współorganizator ekspozycji: Zbigniew Mieruński.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184226

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.