Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Igrzyska 50+
fot. nadesłana przez biuro prasowe
fot. nadesłana przez biuro prasowe

We wrześniu w naszym regionie odbędą się zawody sportowe Senior Games 2012. Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa na ten temat.

Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz współorganizatorzy imprezy - samorządowcy z Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego i Ornety.

Głos zabrali też, informuje Lidia Panfil z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, legendarny lekkoatleta, olimpijczyk z Moskwy i Montrealu Jacek Wszoła, który został ambasadorem zawodów i włączył się w ich promocję, a także kierowca rajdowy, olsztynianin Krzysztof Hołowczyc.

- Nasze zawody można nazwać igrzyskami osób dojrzałych - mówił marszałek Jacek Protas. - Pomysł narodził się dzięki bardzo dobrym kontaktom z przyjaciółmi z Holandii. Długo nie zastanawialiśmy się nad przeniesieniem tego pomysłu na Warmię i Mazury, możemy przecież pochwalić się obiektami sportowymi na europejskim poziomie. Dlaczego tego faktu nie wykorzystać? Ponadto trzeba pamiętać, że Warmia Mazury Senior Games to nie tylko sportowe zmagania, ale również okazja do spędzenia wolnego czasu w naszym regionie.

- Warmię i Mazury wspominam z sentymentem, wielokrotnie przebywałem tam na zgrupowaniach przed najważniejszymi dla mnie zawodami - wspominał Jacek Wszoła. - Po zakończeniu mojej przygody z lekką atletyką nadal chcę promować tę dyscyplinę sportu. Ważne jest także aktywne spędzanie wolnego czasu. Warmia Mazury Senior Games to doskonałe zawody właśnie dla mojego pokolenia. Im jesteśmy starsi, tym bardziej doceniamy tego typu inicjatywy.

- Nas, aktywnych sportowców, trudno odzwyczaić od aktywności fizycznej - powiedział Krzysztof Hołowczyc. - Chcemy jednak do tego namówić inne osoby. Gdziekolwiek jestem, zawsze mówię o naszym pięknym regionie, a teraz dochodzi do tego rywalizacja sportowa, która jest mi przecież bardzo bliska.

Zawody odbędą się między 10 a 16 września, w najnowocześniejszych obiektach sportowych w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie i Naterkach. Udział może wziąć każdy kto skończył 50 lat.

Uczestnicy sprawdzą swoje możliwości w lekkiej atletyce, badmintonie, żeglarstwie, pływaniu, siatkówce halowej, siatkówce plażowej, tenisie stołowym, piłce nożnej, brydżu sportowym, tenisie oraz golfie.

Więcej na seniorgames2012.org .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398360

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.