Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.01.2012 09:34 Kategoria:Europa Kraj Region Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Program Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży
www.cprdip.pl
www.cprdip.pl

Do 30 marca można składać wnioski do Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia na dofinansowanie przedsięwzięć, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów.

Wczoraj zainaugurowano Program Polsko - Rosyjskiej  Wymiany Młodzieży, który ma zapobiegać uprzedzeniom obciążającym stosunki między sąsiadującymi narodami i utrwalaniu się wzajemnych stereotypów.

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia będzie wspierać i finansować programy wymiany młodzieży. Konkurs skierowany jest do szkół, uczelni wyższych, fundacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, a w wymianie może uczestniczyć młodzież w wieku 13-26 lat uczęszczająca do gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych lub szkół wyższych. Dotacje Centrum mogą uzyskać projekty, w których aktywny udział weźmie minimum po 10, zaś maksymalnie po 20 osób z każdego państwa partnerskiego, nie wliczając w to opiekunów.
Jeden projekt polega na zorganizowaniu dwóch wizyt: grupy młodzieży polskiej w Rosji oraz grupy młodzieży rosyjskiej w Polsce, a każda z wizyt powinna trwać nie krócej niż 4 i nie dłużej niż 14 dni.

Tematami wizyt mogą być: Europa Napoleona w oczach Polaków i Rosjan, Polacy w Rosji, Rosjanie w Polsce- zesłańcy, odkrywcy, budowniczowie, żołnierze, twórcy, emigranci, Europa w literaturze polskiej i rosyjskiej, a także Architektura w Polsce i Rosji w drugiej połowie XIX w. - inspiracje, wpływy, oddziaływania, podobieństwa i różnice i Transgraniczne szlaki historyczne i kulturalne w strefie małego ruchu granicznego - konkurs na projekty wspólnie opracowanych szlaków.

Dotacja przyznawana jest na pokrycie wydatków związanych z realizacją projektu, w szczególności na koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Wysokość dotacji Centrum nie może przekroczyć 80% budżetu projektu.
Przy składaniu wniosku o dofinansowanie należy korzystać z formularza zamieszczonego na stronie Centrum. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami powinien być wypełniony w języku polskim i złożony w formie pisemnej na adres Centrum.

Więcej o Polsko-Rosyjskiej Wymianie Młodzieży 2012 dowiedzieć się można na stronie Centrum.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11158629

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.