Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.01.2012 09:38 Miasto:Olsztyn Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Świat drzeworytu
fot. - nadesłana przez galerię
fot. - nadesłana przez galerię

Do 19 stycznia w olsztyńskiej galerii BWA można oglądać prace laureatów dotychczasowych edycji Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. Tego dnia odbędzie się też wykład o drzeworycie.

Konkurs Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego promuje tradycyjną technikę graficzną. Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie organizuje go od 1975 roku, w cyklu czteroletnim. Ekspozycję tworzą grafiki znajdujące się w kolekcji BWA.

19 stycznia, o godz. 17, w ramach finisażu Quadriennale, odbędzie się wykład dra Aleksandra Woźniaka Oblicza drzeworytu.

Aleksander Woźniak mieszka w Szczytnie, jest artystą grafikiem, wykłada na wydziale sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie opiekuje się kołem naukowym grafiki warsztatowej. Jego specjalnością są tradycyjne techniki graficzne, m.in. litografia, sucha igła i drzeworyt; laureat honorowej nagrody przewodniczącego jury ubiegłorocznego X Quadriennale Drzeworytu i Linorytu.

- Celem wykładu będzie zapoznanie publiczności z najstarszą techniką graficzną i najważniejszymi dziełami powstałymi za jej pośrednictwem, a także ukazanie ogromnej różnorodności drzeworytu i istnienie wielu odmiennych tradycji drzeworytniczych. Omówiony zostanie proces powstawania odbitki, a także najciekawsze zjawiska w drzeworycie współczesnym. Wykład zostanie przeprowadzony z punktu widzenia praktyka, co znacząco wpłynie na perspektywę opisywanych zjawisk. Towarzyszyć mu będzie pokaz multimedialny. Artysta przyniesie również fragmenty warsztatu drzeworytnika, w tym klocki drzeworytnicze i dłuta - zapowiada Tomasz Rychter z BWA.

Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8774168

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.