Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.01.2012 10:28 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Medialny Stan Wyjątkowy
Plakat towarzyszący wystawie
Plakat towarzyszący wystawie

Medialny Stan Wyjątkowy to prezentacja prac wykładowców i studentów Katedry Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Wernisaż - już dziś, w czwartek, 12 stycznia, w elbląskiej Galerii El.

 

Akademia Sztuki to nowa państwowa uczelnia artystyczna, która działa od października 2010 roku.

Do pracy w Katedrze Nowych Mediów, informuje Beata Branicka z Centrum Sztuki Galeria El, profesorowi i kierownikowi tej jednostki Kamilowi Kuskowskiemu udało się ściągnąć twórców z nurtu sztuk wizualnych, takich jak Łukasz Skąpski, Andrzej Wasilewski, Zorka Wollny, Agata Michowska czy Anna Orlikowska.

Projekty tych wykładowców, a także prace samego Kamila Kuskowskiego oraz Waldemara Wojciechowskiego, Agaty Zbylut, Agaty Michowskiej, Piotra C. Kowalskiego, Zbigniewa Taszyckiego, Roberta Knutha, Aleksandry Ska, Krzysztofa Keda Olszewskiego, Danuty Dąbrowskiej i Piotra Klimka będzie można - do 12 lutego - oglądać w Elblągu.

- Na wystawie można będzie zobaczyć prace artystów należących do ścisłej czołówki polskiej sceny artystycznej oraz prace studentów, które są wynikiem eksperymentu realizowanego podczas procesu dydaktycznego. Wspólnym mianownikiem jest, w dużym uogólnieniu, myślenie konceptualne, które jest istotnym elementem w budowaniu własnego języka wypowiedzi artystycznej - zapowiada Beata Branicka.

Po wernisażu, który rozpocznie się o godz. 17.30, odbędzie się happening Detonacja Pierwsza, przygotowany przez Roberta Knutha i znanego klarnecistę, wokalistę oraz kompozytora yassowego Jerzego Mazzolla.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145269

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.