Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.12.2011 11:58 Kategoria:Książka Prasa Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Dzieci dzieciom bajki piszą

Nie tylko Św. Mikołaj przynosi radość - także same dzieci mogą sprawić innym przyjemność. Innym dzieciom i swoim rodzicom - dziś, w Mikołajki, ukazała się książeczka zatytułowana Dzieci dzieciom bajki piszą.

Publikacja powstała w wyniku realizacji projektu Bajkowy weekend dla najmłodszych, jakie realizował elbląski Światowid ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach tego przedsięwzięcia m.in. ogłoszone były konkursy dla dzieci - plastyczne i literacki, których efekty prezentowane są w książeczce Dzieci dzieciom bajki piszą.

Znaleźć tu można bajki napisane przez Matyldę Dubaniowską z Tych, Aleksandrę Płocką z Bydgoszczy, Idę Nisiewicz z Młynar, Paulinę Grabowską z Bydgoszczy, Dominikę Rzysko z Bydgoszczy i Izabelę Likońską z Wróblewa.

Dzieci piszą, że Bez serca nie można żyć, opisują Domek Żółwika i Śpioszka, a także Amelię i jej świąteczne życzenie, Idę i pieski oraz Kota Łazika, a ilustracje do tych bajek stanowią prace nagrodzenie w konkursie plastycznym Mój ulubiony bohater literacki i zdjęcia wykonane podczas warsztatów teatralnych, lalkarskich, czy spotkania z bajkopisarską Ewą Chotomską. Jest też specjalna Strefa rodzica, z której dowiedzieć się można jak, i jakie bajki czytać dzieciom.

Taka publikacja może więc stanowić upominek dla dzieci - tych, które brały udział w projekcie i ich rodziców, którzy mogą być dumni ze swoich pociech, ale też być ciekawą propozycją dla innych. I dzieci, i dorosłych, bo ten świat widziany oczyma dziecka może być fascynujący dla wszystkich.

Trzydziestostronicową publikację, wydaną przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, można odbierać nieodpłatnie w sali 38 CSE.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726964

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.