Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.12.2011 03:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Biblioteka Elbląska
Dobre miejsce w internecie: Elbląski Wortal Historyczny

Sto lat elbląskiego lotniska i Herb miasta Elbląga - to najnowsze artykuły, które można znaleźć w Elbląskim Wortalu Historycznym. Jest tam sporo tekstów na rozmaite ciekawe tematy związane z miastem i regionem.

 

Oczywiście w internecie można znaleźć różnego rodzaju informacje o dawnym Elblągu i dziejach regionu, ale niewiele jest źródeł wiarygodnych, które bez obawy o przekłamania można wykorzystać np. przy pisaniu prac do szkoły czy na studia.

Artykuły do Elbląskiego Wortalu Historycznego tworzą znani specjaliści i miłośnicy historii. Są wśród nich: prof. Andrzej Groth, prof. Marek Andrzejewski, prof. Wiesław Długokęcki, dr Edward Jaremczuk, dr Elżbieta Paprocka, Janusz Charytoniuk, Lech Słodownik, Joanna Szkolnicka, Helena Dutkiewicz i Elżbieta Lewandowska. Wortal prowadzi Biblioteka Elbląska.

- W wortalu można znaleźć około 4 tysiące opisów zabytkowych zbiorów naszej biblioteki i ponad 200 artykułów. Można np. przeczytać o życiu elbląskich gimnazjalistów między XVI a XVIII wiekiem, początkach bankowości w Elblągu, epidemii dżumy na początku XVIII wieku czy działalności giełdy kupieckiej - zachęca Aleksandra Buła. - Wszystkie teksty powstały w oparciu o źródła i zdigitalizowane zbiory naszej biblioteki, które są dostępne w Elbląskiej Bibliotece Cyfrowej.

Aleksandra Buła dodaje, że każdy, kto chce, może zaproponować temat, o którym chciałby  przeczytać na wortalu.

- Zapraszamy również do współpracy i publikowania własnych artykułów związanych z historią i przeszłością naszego miasta. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Elbląska Biblioteką Internetową, pod numerem tel. 55 611 31 66 - dodaje przedstawicielka książnicy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11358
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8770965

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.