Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.12.2011 02:41 Miasto:Gołdap Kategoria:Wydarzenia Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Dom Kultury w Gołdapi
Zdjęcia, filmy i... Andrzej Garczarek

"Nie lubię bohaterów. Artyści z Czukt są podobni do mnie - ułomni pełni kompleksów, ale też zuchwali i wspaniałomyślni. Chcę po prostu mieszkać przez godzinę wewnątrz tego filmu" - powiedział znany reżyser Jan Jakub Kolski gdy obejrzał Przystanek dla bocianów. Autor tego fabularyzowanego dokumentu Józef Romasz, gołdapianin i profesor łódzkiej "filmówki", będzie jednym z gości V Spotkań z Naturą i Sztuką Nasze i nie nasze krajobrazy. Impreza - już jutro, w sobotę, 3 grudnia, w Gołdapi.

Tegoroczne Spotkanie zacznie wernisaż fotografii Krajobrazy - miejsca - pejzaże. Na wystawie znalazło się 100 zdjęć 19 autorów.

Ich twórcy są związani z pracownią fotograficzną Gniazdo, która działa w Domu Kultury w Gołdapi. Są to: Elżbieta Milewska, Katarzyna Puczyłowska, Aleksandra Król - Berut, Agnieszka Urynowicz, Teresa Augustynowicz, Ewelina Krzyżewska, Ewa Fiedorowicz, Gabriela Karbowska, Inez Sala, Estera Szułczyńska, Aleksandra Zajkowska, Natalia Jakowska, Zuzanna Osiecka, Kacper Kołakowski, Bartłomiej Czuper, Maciej Rakowski, Remigiusz Karpiński, Tadeusz Krzywicki i Jarosław J. Jasiński.

- Zobaczymy zdjęcia z Polski i z różnych stron świata. Będą wśród nich widoki malowniczych i rozległych gór Ameryki Północnej, londyńskiej gęstwiny ulic, zimnych i tajemniczych jezior Norwegii, zachmurzonego - przecinanego rozbłyskami słońca szkockiego nieba, moskiewskich świątyń czy malowniczych polskich Tatr - zapowiada Piotr Wasilewski z gołdapskiego ośrodka kultury.

W programie Spotkania jest także pokaz filmu Józefa Romasza Przystanek dla bocianów oraz spotkanie z jego twórcami i bohaterami.

- Zaś po filmie zapraszamy do wsłuchania się w ciepły i głęboki głos Andrzeja Garczarka, który także dołożył swoją cegiełkę do obrazu Józefa Romasza - zachęca Piotr Wasilewski.

Wstęp na V Spotkanie z Naturą i Sztuką Nasze i nie nasze krajobrazy jest wolny. Początek o godz. 17. Dom Kultury mieści się przy ul. Krótkiej 2.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404942

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.