Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.12.2011 11:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Laureaci Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. BWA Olsztyn 1975-2007

Prace laureatów Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego ze wszystkich edycji oglądać można w sali kameralnej BWA Galerii Sztuki w Olszynie. Wystawa organizowana jest z okazji 10. edycji konkursu, a stanowią ją grafiki znajdujące się w kolekcji BWA.

Promujący tradycyjną technikę graficzną konkurs Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego organizowany jest przez Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie od 1975 roku, w cyklu czteroletnim. To ważne wydarzenie w środowisku grafików, umożliwiające artystom konfrontację swoich osiągnięć, a odwiedzającym galerię dające możliwość obserwacji tego, co dzieje się w polskiej grafice współczesnej.

Wystawa podsumowuje ponad 30 lat konkursu, ma pokazać zmiany w nim zachodzące - jak na przestrzeni lat zmieniał się sposób obrazowania, tematyka grafik, jakie były inspiracje artystów przed laty i co ich fascynuje dzisiaj.

- Wielu znakomitych twórców brało udział w prezentacjach pokonkursowych, towarzysząc Quadriennale od początku, wielu znajduje się stale wśród laureatów, np. Ryszard Gieryszewski, Zbigniew Lutomski, Ryszard Otręba, Jerzy Grabowski, Wiesław Szamocki, Grzegorz Mazurek - informuje Małgorzata Bojarska-Waszczuk, komisarz wystawy. - Konkurs wzbogaca się też o nowych uczestników i również młodzi twórcy stają się laureatami kolejnych edycji np. Piotr Żaczek, Bogna Klaman-Tarnowska, Majla Zeneli, Marek Basiul.

Z okazji jubileuszowej edycji przedsięwzięcia prezentacja pokonkursowa została włączona do wystaw towarzyszących krakowskiemu Międzynarodowemu Triennale Grafiki.

Wystawę oglądać można do 22 stycznia 2012 roku.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726985

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.