Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.11.2011 05:00 Miasto:Olsztyn Kategoria:Muzyka Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Koncert Grzegorza Turnaua

Grzegorz Turnau, pochodzący z Krakowa kompozytor i poeta, wykonawca poezji śpiewanej wystąpi 30 listopada w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Początek o godzinie 19.00.

Zadebiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką "Znów wędrujemy", za którą otrzymał wówczas pierwszą nagrodę. Zafascynowany jego występem Piotr Skrzynecki, założyciel "Piwnicy pod Baranami", zaprosił Turnaua do współpracy przy tworzeniu słynnego krakowskiego kabaretu. Przez lata wspólnych występów Turnau komponował nowe piosenki, które w 1991 roku wypełniły jego pierwszy solowy album pt. "Naprawdę nie dzieje się nic". Od tamtej pory muzyk wydał 14 płyt, a każda z nich osiągnęła status złotej bądź platynowej. Jest laureatem wielu zaszczytnych nagród, Fryderyków i Superjedynek, w tym także dla najlepszego wokalisty roku. Za wybitny wkład w polską kulturę w 2004 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a rok później Srebrnym Medalem Zasłużonego Kulturze Gloria Artis.

- Grzegorz Turnau przyjedzie do Olsztyna, by promować swój najnowszy album zatytułowany "Fabryka klamek", z którego duet z Sebastianem Karpielem-Bułecką "Na plażach Zanzibaru", po raz pierwszy w karierze artysty, wspiął się na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia - zachęcają organizatorzy z olsztyńskiego MOK-u.

Bilety w cenie 60 złotych kupić można w Spichlerzu MOK (ul. Piastowska 13 w Olsztynie) oraz Galerii Rynek MOK (ul. Stare Miasto 24/25).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184135

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.