Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Światowy Dzień Głosowania na polski Cud Natury

15 września jest Światowym Dniem Głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Na Mazury można głosować do 11 listopada. Liczy się każdy głos!

Jak informują organizatorzy kampanii Mazury Cud Natury, Światowy Dzień Głosowania to część rundy finałowej kampanii, która trwa od wielu miesięcy.

Przypomnijmy, Mazury to jedyny polski kandydat w konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders. O miano Cudu Natury walczy też 27 innych miejsc na świecie, w tym Wezuwiusz, Amazonka i Wielki Kanion Kolorado. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 11 listopada.

- Udział Mazur w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury stał się sprawą narodową. Jestem wdzięczny najważniejszym osobom w państwie, na czele z prezydentem Bronisławem Komorowskim, instytucjom i osobom publicznym oraz duchownym i artystom za poparcie dla sprawy, która leży w interesie nas wszystkich, Polaków. Dziękuję wszystkim, którzy już oddali swój głos na Mazury i proszę, aby w tej rundzie finałowej ponownie zagłosowali. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zagłosowali gorąco zachęcam, bo to nasza wspólna sprawa - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

- Nad promocją Mazur pracujemy od ponad 3 lat. Sądzę, że przełamaliśmy moment braku wiary w wygraną, bo Mazury znalazły się w gronie finalistów dzięki najbardziej niezależnemu gronu ekspertów - internautom na całym świecie. Jesteśmy liderem i tylko od naszej mobilizacji zależy czy uda nam się znaleźć na liście siedmiu cudów natury. Liczymy także na Polonię - dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, dziś, w ostatnim dniu kadencji obecnego sejmu, swój głos na Mazury oddają parlamentarzyści:

"POT wspólnie z Urzędem Marszałkowskim zachęcają posłów i senatorów oraz przedstawicieli rządu do poparcia polskiego kandydata. Także uczniowie i nauczyciele włączają się bezpośrednio w akcję - w szkołach i placówkach w Polsce oraz placówkach polonijnych za granicą organizowany jest Światowy Szkolny Dzień Głosowania na Krainę Tysiąca Jezior. A warszawiacy mogą oddać swój głos na Placu Teatralnym. Czeka tam na nich Mazurski Truck - ciężarówka, w której znajduje się niezwykła wystawa zdjęć 3D Mazur i punkt do głosowania.

W czasie całej rundy finałowej Mazurski Truck zawita do innych miast Polski. Głosowanie za granicą koordynują: Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W Chinach, Indiach, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech, w Austrii, Niemczech, krajach Beneluxu, Francji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych zespoły POT będą zachęcać do głosowania Polonię i mieszkańców danego kraju."

Aby wesprzeć naszego kandydata, wystarczy SMS o treści Mazury wysłać na numer 7155  lub zagłosować na stronie MazuryCudNatury.org .

Organizatorzy kampanii zapowiadają, że w rundzie finałowej konkursu zrealizują "10 dużych projektów, m.in. akcji ambientowych i internetowych mobilizujących Polaków, Polonię oraz mieszkańców innych krajów do wsparcia Mazur na ostatniej prostej konkursu.

W działania zaangażowane są, obok Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Izba Turystyki.

Swoje poparcie dla Mazur wyraził prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Marek Belka, kardynał Stanisław Dziwisz, Andrzej Wajda, polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski, a także polskie gwiazdy.

Powstał też Hymn Mazur - niezwykły projekt artystyczny, w którym udział wzięli m.in. zespół Harlem na czele z Krzysztofem Jaworskim (autorem tekstu i muzyki), Janusz Panasewicz, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Daukszewicz, Norbi, Wojtek Łozowski (Afromental)".

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9945794

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.