Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.11.2011 01:19 Miasto:Olsztyn Kategoria:Muzyka Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Pat Smillie & His Power Soul-Blues Band w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza 29 listopada (wtorek) o godz. 19.00 do Sali Kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena, gdzie wystąpi Pat Smillie & His Power Soul-Blues Band.

Koncert wpisuje się w cykl Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych.

- Znakomity głos i głębokie zrozumienie dla tradycji i dziedzictwa bluesa, soulu, rhythm and bluesa to znak rozpoznawczy reprezentanta chicagowskiej sceny bluesowej - zapewniają organizatorzy.

Pat Smillie, pomimo, iż nazywany jest "wokalistą chicagowskim", urodził się w Detroit w stanie Michigan w roku 1969 w Walentynki - być może jest to jednym z powodów posiadania przez artystę niesamowitej wrażliwości muzycznej. W muzyce wykonywanej przez Pata odzwierciedla się duch miast, z którymi jest związany.
Mieszanka rockowo-soulowych scen Detroit oraz tradycja chicagowskiego bluesa wypracowana przez klasyków - takich jak Tyrone Davis, Otis Clay czy Cicero Blake - stanowi znakomitej jakości muzyczny tygiel, który doskonale opisuje styl artysty.
Pat Smillie, jako swoje pierwsze muzyczne doświadczenie, wymienia przesiadywanie z ojcem przed odbiornikiem radiowym, z którego wybrzmiewały kompozycje klasycznych artystów z Detroit, jak The Temptations, Marvin Gaye, Stevie Wonder czy Mitch Ryder.
Na początku lat 90. Smillie przeprowadził się do Chicago, by zacząć studia psychologiczne na tamtejszym Loyola University. W 1994 roku, w słynnym chicagowskim klubie Checkerboard Lounge, poznał gitarzystę i wokalistę Vance'a Kelly'ego, który wziął go pod swe artystyczne skrzydła. Smillie szybko wtopił się w chicagowską scenę soul-bluesową, brał udział w licznych jam sessions i "wieczorach dla amatorów". Jego muzyczna kariera nabrała rozpędu.
W 1996 roku został "rezydentem" klubu Checkerboard Lounge. Otwierał koncerty bluesowych gwiazd, takich jak: Koko Taylor, Bobby Rush, "Blues Brother" Dan Aykroyd czy The Robert Cray Band, a jego zespół towarzyszył na scenie samemu Tyrone'owi Davisowi.
Kilkakrotnie wystąpił podczas Chicago Blues Festival. Artysta ma na koncie dwie płyty. Pierwsza z nich, "Letter to Hampton" (2003 rok), spotkała się z przyjaznym przyjęciem środowiska, zdobywając 21. miejsce na liście najlepszych płyt wg. magazynu "Living Blues". Drugi album "Down by the River" pojawił się cztery lata później.
Obecnie Pat Smille dużo koncertuje i pracuje nad materiałem na kolejną płytę. Wysoki poziom artystyczny muzyków współpracujących z tym charyzmatycznym wokalistą, niesamowita dawka energii w oprawie tej jedynej w swoim rodzaju mieszanki bluesowo-soulowej zapewnia grupie wyjątkowo napięty kalendarz koncertowy.
W listopadzie 2011 roku zaczyna pierwszą europejską trasę koncertową po Polsce, Czeskiej Republice i Słowacji.

Bilety na olsztyński koncert kupić można w Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25, w Spichlerzu MOK (ul. Piastowska 13).
Rezerwacja internetowa: www.mok.olsztyn.pl 89 527 13 70
Informacja Kulturalna MOK, Spichlerz MOK.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9201007

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.