Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.08.2011 11:35 Miasto:Janów Kategoria:Wydarzenia Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Plener w Janowie
Fot. A. Szwemiński
Fot. A. Szwemiński

W Janowie pod Elblągiem znów integrować się będą artyści pochodzący z Polski i zagranicy. Od 28 sierpnia do 3 września odbędzie się tu czwarty plener artystyczny pod hasłem Impresje.

Plener pozwala na konfrontację postaw twórczych artystów różnych narodowości oraz nawiązanie kontaktów partnerskich między artystami. Popularyzuje też tradycje kulturowe regionu warmińsko-mazurskiego i pozwala poznać jego walory.

- W tegorocznej edycji pleneru udział weźmie 20 artystów z Polski, Estonii, Ukrainy i Łotwy - informuje Teresa Miłoszewska, organizatorka z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. - W gronie polskich twórców gościć będziemy m.in.: Martę Eloy Cichocką, Danutę Węgiel, Iwonę Rybczyńską-Dombek, Ewę Bednarską-Siwilewicz, Edytę Siwek, Andrzeja Pacułę, Grzegorza Ostręgę, Wojciecha Sęczawę, Andrzeja Szwemińskiego, Zygmunta Prończyka, Zbigniewa Szmurło.

Walorami miejsca pleneru jest bliskość  Kanału Elbląsko-Ostródzkiego, którego część przebiega przez największy w Polsce rezerwat ptactwa wodnego, czyli Jezioro Drużno.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i regionu do odwiedzania Janowa            i spotkań z artystami. Przez cały czas w pałacowych zabudowaniach czynna będzie galeria  prac powstałych podczas poprzednich edycji pleneru, z możliwością ich zakupu.

-   Tygodniowy plener, wspólne obcowanie i tworzenie, wieczory poetyckie, warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, z pewnością zaowocują różnorodnością prac - dodaje Teresa Miłoszewska. - Szczególnie serdecznie zapraszamy 2 września na godz.17 do Pałacu w Janowie na zakończenie pleneru połączone z wernisażem prac oraz ogniskiem.

Plener zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185576

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.