Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.08.2011 07:23 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Na początek - Zemsta!
XIII Elbląskie Noce z Wesołą wdówką. Fot. Ireneusz Rupniewski
XIII Elbląskie Noce z Wesołą wdówką. Fot. Ireneusz Rupniewski

...nietoperza, w wykonaniu Teatru Muzycznego z Poznania. Chór, balet, orkiestra i teatralni soliści w klasyce operetki autorstwa Johanna Straussa - tak rozpocznie się jubileuszowa, XV edycja Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.

Elbląskie Noce to festiwal, w ramach którego prezentowane są koncerty i recitale, które zyskały już uznanie krytyków oraz publiczności, ale są także te, przygotowywane specjalnie na potrzeby Nocy. Stałym punktem programu festiwalu stała się na przykład Zamkowa Noc z Kabaretem reżyserowana przez Krzysztofa Jaślara.

W tym roku Noce rozpoczną się spektaklem operetkowym Zemsta nietoperza.

- Gabriel, wracając pewnej upojnej nocy w kostiumie motylka, zostawił w parku, pod drzewem, pijanego przyjaciela Falkego, w stroju nietoperza. Ten obudziwszy się, musiał w przebraniu przeparadować przez całe miasto, obmyślając plan zemsty na Gabrielu, a co wymyślił będzie można dowiedzieć się w piątek, 26 sierpnia, na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu - zachęca Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy Światowida. - Ten operetkowy spektakl to przede wszystkim arcydzieło, zupełnie legalnie należące do skarbnicy repertuaru operowego, choć w swoim czasie było to również szczytowe osiągniecie teatru operetkowego.

Warto dodać, że elbląska publiczność zna już poznański Teatr Muzyczny - miała go okazję widzieć podczas XIII edycji Elbląskich Nocy w operetce Wesoła wdówka , byli też na XI Nocach ze Skrzypkiem na dachu.

Bilety na pierwszy wieczór Elbląskich Nocy do nabycia w kasie CSE Światowid. Rezerwacja: 55 611 20 68/76. Cena biletu: 65 zł.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185623

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.