Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.08.2011 01:09 Miasto:Iława Kategoria:Dziedzictwo kulinarne Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Brak
Masz pomysł na rybę?
W konkursie weźmie udział tylko 6 ekip. Każda otrzyma 5 kg filetów ze szczupaka...
W konkursie weźmie udział tylko 6 ekip. Każda otrzyma 5 kg filetów ze szczupaka...

21 sierpnia w Iławie odbędzie się Regionalne Święto Ryby. W programie imprezy jest konkurs na najlepszą potrawę rybną - zgłosić może się każdy mieszkaniec naszego województwa.

Na Święto Ryby i do udziału w konkursie na najlepszą potrawę rybną zapraszają: Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski - Lokalna Grupa Działania w Elblągu, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Iławskie Centrum Kultury.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z przepisami na danie główne z ryby mija 16 sierpnia. Następnie organizatorzy wybiorą 6 ekip, które 21 sierpnia wezmą udział w wielkim gotowaniu przy amfiteatrze w Iławie (ul. Niepodległości).

Konkurs zacznie się o godz. 13.30. Na przygotowanie ryb będzie 120 minut, ogłoszenie wyników nastąpi około godz. 16.30.

Zwycięzca otrzyma puchar marszałka Warmii i Mazur oraz sprzęt gastronomiczny o wartości 350 zł. Zdobywcy II i III miejsca także dostaną sprzęt gastronomiczny (warty odpowiednio: 250 i 150 zł). Dodatkowo, atrakcyjne nagrody ufundowała Agencja Rynku Rolnego.

W czasie Święta Ryby odbędzie się także konkurs kulinarny dla zawodowców. Jednak w tej kategorii lista uczestników jest już zamknięta.

Warto dodać, że blok kulinarny w czasie Święta Ryby poprowadzi dr Grzegorz Russak, a część kulturalną przygotuje Iławskie Centrum Kultury.

***

Regulamin i formularz zgłoszenia na konkurs dla osób fizycznych z województwa warmińsko-mazurskiego są w plikach dołączonych do artykułu, po prawej stronie.

Wypełnione zgłoszenie oraz przepis należy przesłać na adres email: bjz@warmia.mazury.pl , faksem: 0 89 521 98 59 lub pocztą do Departamentu Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - ul. Emilii Plater 1; 10-562 Olsztyn.

Organizatorzy proszą również, by zgłoszenie i przepis przesłać jednocześnie także do Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski - Lokalna Grupa Działania (ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg, email: biuro@kanal-elblaski-lgd.pl lub faks 55 643 58 45).

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400786

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.