Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.08.2011 09:48 Miasto:Braniewo Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Stowarzyszenie Dom Warmiński
Artystyczne spotkania w Braniewie i okolicach
Plakat pleneru
Plakat pleneru

Od 20 do 27 sierpnia w Braniewie i Fromborku odbędą się VI Międzynarodowe Warmińskie Spotkania Twórcze. To drugi, obok Siedmiu tłustych dni na rzecz wsi, plener artystyczny, na który w sierpniu zaprasza powiat braniewski.

Jak przypomina Grzegorz Lewko ze starostwa w Braniewie, Warmińskie Spotkania Twórcze mają kilkuletnią tradycję. Organizatorem jest Andrzej Zieliński, artysta i nauczyciel wielu młodych miłośników sztuki z Braniewa i okolic.

Spotkania zakończy wystawa. Wernisaż - w sobotę, 27 sierpnia, o godz. 11, na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie.

Tymczasem, jak informowaliśmy, już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, w Starym Siedlisku rusza plener Siedem tłustych dni na rzecz wsi. Warto wybrać się na jego uroczyste otwarcie. Początek o godz. 15. W programie: wystawa malarstwa i rzeźby, występy zespołów ludowych, kiermasz smakołyków wiejskich, ognisko i inne atrakcje.

- W czasie pleneru będzie można śledzić proces tworzenia prac malarskich i rzeźbiarskich, a także wziąć udział w warsztatach artystycznych. Z kolei 19 sierpnia, o godz. 16, podczas uroczystego podsumowania będzie można obejrzeć prace, które przez te kilka dni powstaną w Starym Siedlisku - Grzegorz Lewko dodaje, że w obu plenerach wezmą udział artyści z Polski, Rosji, Niemiec i Gruzji. - Celem tych przedsięwzięć jest ukazanie piękna Ziemi Warmińskiej w malarstwie, a także promocja naszego regionu w Polsce i za granicą.

Współorganizatorami wydarzeń, które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej, są: powiat braniewski i Stowarzyszenie Dom Warmiński z Lidzbarka Warmińskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11897
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10785924

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.