Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.07.2011 12:08 Miasto:Region Kategoria:Muzyka Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Koncerty organowe na Warmii i Mazurach

Trwa 44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku. Także w innych miejscowościach regionu na miłośników klasyki czeka prawdziwa uczta.

W Pasymiu i Dźwierzutach do 7 sierpnia odbywać się będą XIV Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej.
Cykl koncertów we wnętrzu XIV-wiecznego kościoła ewangelicko-augsburskiego po raz pierwszy zorganizowany został w Pasymiu w 1998 roku - jego pomysłodawcami byli ks. Witold Twardzik, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Pasymiu oraz Andrzej Ginko, olsztyński organista, absolwent wyższej szkoły muzycznej we Wiedniu.
Koncerty organowe wykonywane są tu na barokowych organach, a uczestniczą w nich muzycy m.in. z Niemiec, Rosji, Francji, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. W kościołach w Dźwierzutach i Pasymiu zaprezentują się artyści m.in. z Niemiec, Litwy, Finlandii, Słowacji i Włoch.

Podczas najbliższego koncertu, w sobotę 16 lipca, w kościele ewangelicko-augsburskim w Pasymiu wystąpi Polski Kwartet Fletowy: Simona Kassak-Hajny z Olsztyna, Anna Jundziłł z Olsztyna, Agnieszka Prosowska-Iwicka (Warszawa) i Elżbieta Turczyńska-Drobnik (Poznań).

Następnego dnia, w niedzielę 17 lipca, w kościele ewangelicko-augsburskim w Dźwierzutach wystąpi Natalija Sosnovskaite (Wilno) - sopran i Algirdas Biveinis (Wilno) - organy. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 18.00.


Z kolei w Olsztynie rozpoczęły się XXXIII Olsztyńskie Koncerty Organowe. W Katedrze Św. Jakuba potrwają one do 28 sierpnia. Na najbliższym (17 lipca, niedziela, godz. 20.00), István Ella z Budapesztu zagrana na organach kompozycje Ferenca Liszta, węgierskiego kompozytora i pianisty, a towarzyszyć mu będzie Katalin Bodonyi (mezzosopran). Na kolejnym - 31 lipca - wystąpi Krzysztof Czerwiński z Sydney.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726220

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.