Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Podróż do ...przeszłości
fot. Anna Grzelak
fot. Anna Grzelak

Muzeum Archeologiczno-Historyczne proponuje najmłodszym elblążanom przenosiny do przeszłości - w lipcu i sierpniu na muzealnym dziedzińcu stać będzie chata Wikingów.

W każdy wtorek i czwartek wakacji między godziną 10.00 a 13.00 dzieci i młodzież mogą wziąć udział w grach i zabawach nawiązujących do dawnych lat. Będą również pokazy życia przed wiekami - będzie można poznać tajemnice lepienia garnków, tkania materiałów czy zdobienia naczyń.

- Podczas spotkań z Wikingami mowa będzie o podróżach statkami, będą też pokazy z odtwarzaniem tego, co jedli ludzie północy, czy też jak wykorzystywali w życiu rytm, muzykę i taniec - informuje Tomasz Gliniecki z działu edukacji i promocji muzeum. - W programie jest także nauka pisania pismem runicznym, obserwacja pracy bursztynnika z Truso oraz samodzielne projektowanie ozdób.

Jak zapowiadają organizatorzy podczas cyklu spotkań będą też "skoki" w inne krainy historyczne, związane z tradycjami Elbląga i okolic.

- Szczególnie ciekawie zapowiadają się środowe spotkania z grami historycznymi, podczas których młodzi ludzie poznają wiele konkurencji zręcznościowych, zabaw i gier planszowych, używanych przez dzieci od wieków - dodaje Tomasz Gliniecki. - Wówczas też będzie okazja do poznania współczesnych gier planszowych, których kolekcją dysponuje muzeum.

Organizatorem muzealnych wakacji jest Dział Edukacji i Promocji, który przygotowuje zajęcia dla dzieci indywidualnych i przyjmuje zgłoszenia grup.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185586

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.