Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.05.2011 07:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
LABORATORIUM CIAŁA...
Anna Haracz
Anna Haracz

...pod taką nazwą ruszają w sobotę, 21 maja, pierwsze zajęcia dziesięcznomiesięcznego kursu choreoterapii.

Kurs skierowany jest do terapeutów, artystów, wszystkich, którzy rozwijają się poprzez pracę z ciałem. Poprowadzi je Anna Haracz tancerka i pedagog tańca współczesnego.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Wówczas uczestnicy będą uczyć się metod choreoterapii, a także umiejętnosci przekładania tej wiedzy na pracę z grupą. Dziś ostatni dzień zgłoszeń.

- Celem kursu jest poznanie technik i narzędzi, dzięki którym będziemy lepiej poznawać siebie i świat zewnętrzny poprzez swoje ciało - mówi Edyta Machul. - W trakcie zajęć będziemy budować poczucie bezpieczeństwa umożliwiające otwarcie się na potrzeby, możliwości i ograniczenia własne oraz drugiej osoby.

 

***
Anna Haracz - tancerka, współzałożycielka i kierownik artystyczny teatru KINO VARIATINO, założonego w 1998 r. Twórca niezależny. Uzyskała tytuł ?zawodowego tancerza? przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie. Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, improwizacji tanecznej oraz pracy z głosem i muzyką na żywo. Od lat realizuje również swój autorski program terapii poprzez improwizację taneczną. Zajmuje się również edukacją przyszłych instruktorów terapii zajęciowej w dziedzinie terapii tańcem.Anna Haracz brała udział w projekcie społecznym Risy Jarosław, organizowanym i prezentowanym na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu, uczestniczyła w warsztatach dla młodych choreografów, zorganizowanych przez Polli Tallu Art. Center w Estonii, oraz Academy of Dance w Odessie, oraz Movement on the EDGE w Bukareszcie 2002.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184239

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.