Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.04.2011 09:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Brak
Przestrzenie dialogu

Przestrzenie dialogu - mniejszości narodowe i etniczne jako element społeczno-kulturowej rzeczywistości Elbląga to tytuł spotkania, jakie odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 kwietnia, w sali Elbląskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Na spotkanie seminaryjno-warsztatowe, które odbędzie się w godzinach 10:00-13:00 w sali przy ul. Stefczyka 7/8, zaprasza Fundacja Forum Dialogu Publicznego.

- Elbląg, podobnie jak wiele innych miast województwa warmińsko-mazurskiego, zamieszkują społeczności mniejszości narodowych i etnicznych - od wielu dekad stanowią one ważną część elbląskiej społeczności lokalnej - informuje Sylwia Garbart z Forum Dialogu Publicznego. - Trwający właśnie Spis Powszechny Ludności i Mieszkań skłania do zwrócenia się w stronę tematu korzeni kulturowych i narodowych naszych lokalnych społeczności oraz tego, ile czerpiemy z bogactwa kultur zamieszkujących nasz region.

Celem spotkania Przestrzenie dialogu jest analiza sytuacji lokalnych społeczności mniejszościowych, w tym działalności organizacji społecznych tych mniejszości. Dyskusja warsztatowa poprzedzona będzie prelekcjami liderów społeczności mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Elbląg.

- Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli elbląskich organizacji społecznych, samorządowców, urzędników, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych tematem mniejszości i wielokulturowości - dodaje Sylwia Garbart. - Jesteśmy głęboko przekonani, że im szerszy wymiar będzie miał dialog społeczny, tym większe możliwości do wypracowania konstruktywnych i wartościowych wniosków.

Spotkanie Przestrzenie dialogu jest elementem szerszego projektu poświęconego zagadnieniu sytuacji oraz statusu mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185539

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.