Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.04.2011 09:57 Miasto:Elbląg Kategoria:MŁODY EŚWIATOWID Autor:Łukasz Przewodowski Placówka:Brak
Młodzi tworzą: Kości zostały... wrzucone z powrotem do pudełka

W świecie, w którym dorośli uważają, że gry planszowe są wyłącznie dla dzieci, a szkraby mają je za przeżytek znacznie mniej ciekawy od gier wideo, dobrze jest pokazać jednej i drugiej stronie, że się mylą.

Drugiego i trzeciego kwietnia w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu nie można się było nudzić. Odbył się tu Festiwal Gier Planszowych Manufaktura, zorganizowany przez Fabrykę Działań Niemożliwych.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony osób młodszych, jak i starszych. Dzięki uprzejmości firmy Rebel, każdy mógł wypożyczyć, którykolwiek spośród ponad setki dostępnych tytułów, a następnie zagrać z rodziną, przyjaciółmi lub jeszcze nie poznanymi osobami w przygotowanych pokojach gier.

Nieznajomość zasad nie była problemem, ponieważ organizatorzy zadbali o porządne zaplecze obeznanych w temacie osób, które chętnie tłumaczyły zasady każdej z dostępnych gier.

Każdy obecny pierwszego dnia mógł wziąć udział w loterii organizowanej przez sklep Rebel, jak również w odbywających się zarówno w sobotę, jak i niedzielę otwartych turniejach, w m.in. w warcaby, popularną Jenge czy Pentago, oczywiście nagrodami były gry planszowe i karciane.

Michał Janicki, pochodzący z Fromborka 9-krotny mistrz Polski w warcaby, prowadził "symultanę warcabową", w czasie której zmierzył się nawet z 20 przeciwnikami naraz.

Na specjalnym stoisku Piotr Adamczyk, tworzący w naszym muzeum stoisko zabytkowych gier, pokazał część niesamowitej kolekcji. Natomiast dla głodnych i spragnionych po ciężkich zmaganiach firma Smakpol zorganizowała kawiarenkę, w której sprzedawane były napoje, słodkości, ale również ciepłe posiłki.

Warto tu wspomnieć, że impreza odbyła się dzięki wsparciu Banku Ambitnej Młodzieży Banku Zachodniego. Podsumowując, sam festiwal zaliczam do udanych, świetnie się bawiłem, poznając przy tym wspaniałych ludzi, a po zadowolonych minach innych uczestników wydaje mi się, że nie było to wyłącznie moim udziałem. Czekamy na następną taką imprezę!

***
Sekcję dziennikarską w CSE Światowid prowadzi Jarosław Grabarczyk

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184984

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.