Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.03.2011 03:11 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Strofy Życia według Kolbergera i Buszmana

Jest autorem kilku zbiorów poezji, a do jego wierszy muzykę tworzą najwięksi polscy kompozytorzy - mowa o Krzysztofie Cezarym Buszmanie, na którego wieczór autorski zaprasza Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Strofy Życia to tytuł dwupłytowego albumu składającego się z niepublikowanej dotychczas twórczości Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz zapis koncertu z okazji 40. urodzin poety.

Na płycie Czy będą o nas pamiętali znajdują się nagrania wierszy Buszmana w interpretacji Krzysztofa Kolbergera. Dzisiaj, po śmierci artysty, który był mistrzem interpretacji, wiersze o miłości i przemijaniu autorstwa Krzysztofa Cezarego Buszmana nabrały zupełnie nowego wydźwięku...

Druga płyta stanowi zapis koncertu Najwcześniej później, który prowadzony był i słowem poprzedzony również przez K. Kolbergera.

- Był to program przygotowany i zaprezentowany podczas Festiwalu Piosenki Wartościowej, w ramach XI Elbląskich Nocy Teatru i Poezji - wyjaśnia Aleksandra Bednarczuk z CSE Światowid. - Wówczas na jednej scenie wiersze Buszmana śpiewały takie gwiazdy, jak: Alicja Majewska, Piotr Machalica, Jarosław Jar Chojnacki, czy Danuta Błażejczyk.

Spotkanie autorskie odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.00 na Scenie na Piętrze (II piętro CSE Światowid) i powiązane będzie z premierą wydawniczą Strof Życia.

- Podczas spotkania czytelnicy będą mieli możliwość zakupu płyt oraz tomików z twórczością autora -  dodają organizatorzy.

Wstęp jest bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184887

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.