Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.03.2011 10:54 Miasto:Elbląg Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Brak
Elbląski podróżnik w drodze po... nagrody
fot. - archiwum Piotra Marka
fot. - archiwum Piotra Marka

Piotr Marek, dziennikarz, szef telewizji w Elblągu i Braniewie, z zamiłowania fotograf, filmowiec i podróżnik odwiedził ponad 40 krajów na pięciu kontynentach. Teraz ma szansę na dwa cenne trofea.

Nagroda im. Andrzeja Zawady jest przyznawana co roku, w czasie Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy, który odbywa się w Gdyni. Tegoroczna, 13. edycja zaczęła się dziś i potrwa do niedzieli.

Jest to wyróżnienie dla osób, które nie przekroczyły 30. roku życia. Kapituła konkursu oceni dotychczasowy dorobek oraz oryginalność i jakość projektu, na który laureat zobowiązuje się przeznaczyć grant. Nagroda, którą funduje prezydent Gdyni, wynosi 15 tys. zł.

Elblążanin otrzymał nominację za kolejny etap projektu Objechać Świat, który realizuje wspólnie z Adrianem Krajewskim, dziennikarzem ekonomicznym Agencji Reutera. Podróżnicy chcą odwiedzić wszystkie kontynenty.

- Jako że praca zawodowa oraz możliwości finansowe nie pozwalają na odbycie podróży dookoła świata za jednym zamachem, postanowiliśmy kulę ziemską "podzielić" na kilka części. Pierwszy etap zrealizowaliśmy w ubiegłym roku. Była to dwumiesięczna podróż w dół Afryki, od Kairu do Kapsztadu. W 2012 roku chcemy przejechać Amerykę Łacińską - "przez Amerykę Środkową", zaczynając od Gwatemali, w kierunku południowym, przez Salwador, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, aż do Kolumbii. Szczególnie trudne będzie przedostanie się przez ostatni odcinek tego etapu, tzw. Darien Gap - część dziewiczej dżungli, który ze względu na brak dróg dojazdowych będzie musiał być odbyty pieszo - opowiada Piotr Marek.

O swojej wyprawie podróżnicy będą opowiadali na festiwalu Kolosy jutro - w sobotę, 12 marca, o godz. 18.45.

Tymczasem prowadzony przez nich blog (odkairudokapsztadu.pl) został nominowany przez redakcję National Geographic Traveler do nagrody Traveler 2010 w kategorii Blog Roku.

Sms-owe głosowanie trwa do 15 marca. Aby oddać głos na Piotra Marka i Adriana Krajewskiego, wystarczy sms o treści TR.(wybrana nagroda).F2 wysłać na numer 71001.

W miejsce "(wybrana nagroda)" należy wpisać nagrodę, którą chce się otrzymać: DRUKARKA, PROJEKTOR, WARSZTATY, PLECAK, SPIWOR, NAMIOT. Koszt wiadomości to złotówka plus VAT.

Szczegóły dotyczące nagród i nominacji są na stronie travelery2010.national-geographic.pl .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9945814

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.