Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Smaki Warmii, Mazur, Powiśla i Żuław

Naturalna i tradycyjna żywność z naszego regionu będzie w tym roku promowana w czasie 20 wydarzeń, które w tym roku odbędą się w różnych miejscach województwa.

Kalendarz imprez zatwierdził Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pierwszą z nich będzie Regionalny Jarmark Wielkanocny, który 16 kwietnia zorganizują władze Olsztynka wraz z Muzeum Budownictwa Ludowego - Parkiem Etnograficznym. Także w Olsztynku 7 i 8 maja odbędą się Regionalne VIII Ekologiczne Targi Chłopskie.

14 maja na Regionalne Święto Agrokuchni zaproszą władze Morąga, 2 lipca w Węgorzewie odbędzie się Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej, 9 lipca - Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Drobiowego w Nidzicy, a 23 lipca - Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego w Mrągowie.

W sierpniu przysmaki z naszych terenów będzie można znaleźć na siedmiu imprezach. Będą to: Regionalne Święto Mazurskiego Kartoflaka w Szczytnie (6 sierpnia), Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2011 w Gołdapi (7 sierpnia), Regionalna Warmińska Uczta Pierogowa w Biskupcu i Biesowie (13 sierpnia), Regionalne Święto Mleka w Olecku (14 sierpnia), Regionalne Święto Ziół w Olsztynku (14 sierpnia), Regionalne Święto Ryby w Iławie (20-21 sierpnia) oraz Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów w Lidzbarku Warmińskim (27 sierpnia).

We wrześniu zaplanowano kolejnych pięć przedsięwzięć: Festiwal Smaki Warmii Mazur i Powiśla w Olsztynie (3-4 września), Regionalne IX Ekologiczne Targi Chłopskie w Olsztynku (3-4 września), Regionalny Festiwal Runa Leśnego w Piszu (10 września), Regionalne Święto Miodu w Ełku (24 września) i Regionalne Święto Chleba - Elbląg (24 września).

8 października warto będzie odwiedzić Ostródę, która przygotuje Regionalny Dzień Placków Ziemniaczanych, zaś 18 grudnia Olsztynek i Regionalny Jarmark Wigilijny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404007

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.