Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.02.2011 12:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:J. Kozłowska - Dyrla, inf.nadesłane Placówka:Biblioteka Elbląska
Spotkanie z autorką

O kulisach powstania swojej nowej powieści, fascynacji Afryką i szamanizmem oraz poszukiwaniu siebie opowiadać będzie Agnieszka Podolecką autorka książek Za głosem sangomy i Żar Sahelu. Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godz. 17.00 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida.

Agnieszka Podolecka urodziła się w Sri Lance. Dzieciństwo spędziła w Azji, potem studiowała orientalistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2003-2006 mieszkała w RPA.
Jest pasjonatką innych kultur, chętnie więc zaprzyjaźnia się z ludźmi różnych religii i kolorów skóry. Medytowała z szamanem, rozmawiała z miejscowymi uzdrowicielami, a swoją wiedzę i przeżycia z pobytu w  RPA zawarła w powieści przygodowo-podróżniczej Za głosem sangomy.

- W swojej najnowszej książce Żar Sahelu autorka zabiera nas w podróż po Afryce Zachodniej, gdzie jak sama mówi: życie zapomniało nałożyć zegarek na rękę, a szamani mają wciąż wpływ na ludzkie życie - zachęca do udziału w spotkaniu Aleksandra Buła z Działu Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej.

Rozmowę z autorką poprowadzi dziennikarz Jarosław Grabarczyk. Podczas spotkania będzie można kupić książkę Żar Sahelu oraz otrzymać autograf. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11358
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8771029

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.