Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.02.2011 11:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Biblioteka Elbląska
Tydzień pełen wrażeń

- Takiej obfitości imprez nie mieliśmy chyba od dawna - mówi Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida. - W przyszłym tygodniu szykujemy moc wrażeń, dlatego jeśli ktoś nie ma planów i pomysłu na zagospodarowanie czasu po pracy, czy szkole, zapraszamy na imprezy. Biblioteka Elbląska zaprasza do swoich filii w dniach 9 - 11 luty.

 

Na 9 lutego zaplanowano spotkanie z historykiem Lechem Słodownikiem, który opowie o swoim zamiłowaniu do historii regionu. Odbędzie się ono w Filii nr 3 mieszczącej się przy alei Piłsudskiego, początek o godz. 16.30.

Następnego dnia (czwartek, 10 luty) Biblioteka Elbląska zaprasza na kolejne Spotkanie z Arcydziełem.

- Głównym bohaterem wieczoru będzie XVIII-wieczny atlas botaniczny Botanisches Bilderbuch ? zapowiada Aleksandra Buła. ? Zainteresowani  będą mieli niepowtarzalną możliwość obejrzenia tego pięknego atlasu z bliska.

Atlas ten jest ostatnim z grupy zielników zakonserwowanych w 2009 roku. O technice wykonania dzieła, jego historii oraz przeprowadzonych pracach konserwatorskich opowie dr Jolanta Czuczko w odczycie pt.: XVIII-wieczny ilustrowany atlas botaniczny Botanisches Bilderbuch? Friedricha Drevs?a i Friedricha Gottloba-Haynego - pomiędzy nauką a sztuką.
W programie również koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Elblągu. Początek imprezy o godz. 18.00.

Tego samego dnia w filii nr 6 (ul. Słoneczna) o swoich fascynacjach archeologią i starożytnym Egiptem opowiadać będą Wiesława i Lechosław Rutkowiak, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Egiptu Herhor. Początek spotkania z cyklu Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan o godz. 16.30.

A w piątek, 11 lutego o godz. 17.00, w Sali U św. Ducha w programie taneczno-muzycznym pt. Nie daj się - pokaż na co Cię stać wystąpi Grupa Muzyczno-Wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych oraz ich przyjaciele, a godzinę później w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Jana Krzemińskiego i jego córki Magdaleny Krzemińskiej.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398297

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.