Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.02.2011 01:34 Miasto:Pisz Kategoria:Dziedzictwo kulinarne Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Piski Dom Kultury
Mazurski Festiwal Grzańca

Niebawem w Piszu odbędzie się zimowa impreza plenerowa. Miłośnicy grzanego piwa zgromadzą się na rynku miejskim 20 lutego.

Organizowany w Piszu Mazurski Festiwal Grzańca, czyli piwa podgrzanego z miodem i aromatycznymi przyprawami to kolejna - po Leśnych Smakach, na których smażono jajecznicę z 4 tysięcy jaj - impreza plenerowa o charakterze kulinarnym.

Celem przedsięwzięcia, które w założeniu ma być festiwalem cyklicznym, jest wypromowanie produktu regionalnego - piwnego grzańca przygotowanego z lokalnych składników z regionu Warmii i Mazur.

Jak zapowiadają organizatorzy, którymi są Urząd Miejski w Piszu oraz Piski Dom Kultury, wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dwóch dużych namiotach. Pierwszy z nich będzie miejscem, w którym dwudziestu barmanów będzie rywalizować w konkursie na najlepszy mazurski grzaniec piwny, a najlepszy grzaniec wybierze publiczność. Podczas imprezy będą również stoiska mazurskich firm z branży turystycznej, które będą prezentować swoją ofertę gościom festiwalu.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć mają koncerty oraz inne atrakcje kulturalne. Na scenie wystąpi m.in. zespół Volver oraz kabaret Limo i Andrzej Grabowski. Imprezę poprowadzi Maciej Rock.

Impreza będzie miała charakter otwarty - odbędzie się na placu Daszyńskiego w Piszu (rynek miejski). Bezpośrednia relacja z jej przebiegu ma być pokazana przez TVP INFO, a informacje o jej przebiegu pojawić się też mają na antenie TVN24 i regionalnych ośrodków TVP. Ponadto na zewnątrz namiotów ustawione będą telebimy. Punktem kulminacyjnym ma być pokaz fajerwerków.

Na realizację tego projektu, który ma przedstawić miasto jako miejsce ciekawe, oferujące atrakcje także na zimę, Gmina Pisz otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 w kwocie 453 061, 22 zł.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395108

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.