Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Smaczne, bo tradycyjne

Już prawie stu producentów żywności i restauratorów z Warmii i Mazur należy do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Ukazał się też informator, który prezentuje członków sieci z naszego regionu.

Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego łączy producentów żywności i restauratorów z różnych regionów. Nasze województwo należy do niej od 2005 roku.

- W sieci są już 24 regiony z Europy. My przystąpiliśmy do niej jako pierwsi w kraju - podkreśla marszałek Jacek Protas. - To doskonały pomysł dla regionu takiego, jak Warmia, Mazury i Powiśle, o bogatych tradycjach rolniczych i kulinarnych.

Dziś, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, certyfikaty przynależności do tej organizacji odebrali przedstawiciele kolejnych firm.

Do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle dołączyli: firma Eko Piotr Hillar z Rybna, Gospodarstwo Rybackie Mikołajki, Gospodarstwo Agroturystyczne Zapiecek z Idzbarka koło Ostródy, Gościniec pod Dębem w Wilimach, piekarnia Maluchnik z Górowa Iławieckiego, Piekarnia Staropolska z Olsztyna, restauracja Zakątki Europy z Olsztyna, Zajazd nad Drwęcą z Nowego Miasta Lubawskiego oraz zajazd Pod Kłobukiem w Małdytach. Odbyła się też degustacja regionalnych wyrobów.

Adresy i informacje (w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim) na temat producentów regionalnej żywności i restauratorów, którym bliska jest idea podtrzymywania dziedzictwa kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla, znalazły się w specjalnym informatorze.

Publikacja (w wersji papierowej i elektronicznej) ukazała się nakładem Urzędu Marszałkowskiego, dzięki projektowi Warmia i Mazury Regionem zjednoczonej Europy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400833

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.