Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.01.2011 09:58 Miasto:Giżycko Kategoria:Społeczeństwo Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Brak
Zimowo-lodowo w Giżycku

W najbliższy weekend, 7 i 8 stycznia, na plaży miejskiej i w Twierdzy Boyen, odbędzie się II Wielkie Święto Lodu.

Od lat słychać narzekania, że w naszym regionie najciekawsze imprezy - takie, które mogą przyciągać turystów, są tylko latem. Dlatego cenne są wszelkie pomysły na wydłużenie sezonu turystycznego.

Pierwsze Wielkie Święto Lodu odbyło się w marcu 2010 roku i zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Cały projekt nosił nazwę Giżycko latem, Giżycko zimą - koncepcja i popularyzacja turystyki aktywnej na Mazurach.

W jednym miejscu, jak przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, zostały zaprezentowane sporty, które można uprawiać zimą na Mazurach. Były więc bojery, deski z żaglem, wozobojery, curling, snowkite, parassailing, quady, skutery, łyżwiarstwo, nurkowanie podlodowe, a także kąpiele morsów, rzeźba w lodzie, psie zaprzęgi i wędkarstwo podlodowe. Nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci oraz pokazów ratownictwa.

Jedno z gospodarstw agroturystycznych w Wilkasach, koło Giżycka, częstowało gości mazurskimi specjałami, takimi jak rosół z węgorza z kluseczkami, mazurski pasztet rybaka, dzyndzałki z hreczką (pierogi z kaszą gryczaną), pierogi ruskie, bigos mazurski, wędzona słoninka, smalczyk i kiełbaski pieczone na ognisku. Grały zespoły szantowe i promowano Wielkie Jeziora Mazurskie, które walczą w finale konkursu na 7 Nowych Cudów Natury.

O tegorocznym Święcie Lodu będzie informować popularny program Kawa czy herbata. Telewizyjna Jedynka prowadzi akcję Wypasiona Zima. Promuje ona polskie miejscowości, w których można wypoczywać w czasie zimowych ferii.

Organizator Wielkiego Święta Lodu - Urząd Miasta w Giżycku - czeka na chętnych do współpracy przy imprezie. Zainteresowani mogą się kontaktować z wydziałem promocji - te. 0 87 73 24 137.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8753984

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.