Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.12.2010 05:14 Miasto:Elbląg Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
FDP: Gospodarka innowacyjna a rozwój Elbląga (5) - zobacz!
Kadr z materiału telewizyjnego
Kadr z materiału telewizyjnego

- Innowacyjność od lat jest w Elblągu priorytetem. Już w latach 90-tych podjęto działania na rzecz stworzenia instytutu informatyki. Elbląski System Informacji Przestrzennej, wspólne dziecko Opegieki i miasta, jest przykładem dla innych. Trwa budowa parku technologicznego na Modrzewinie, a w tym roku zajęliśmy - wraz z Poznaniem - trzecie miejsce wśród powiatów pod względem innowacyjności - wskazywał w czasie Forum Debaty Publicznej wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Wiceprezydent, który przyszedł na spotkanie jako widz, chciał dowiedzieć się, czy goście forum uważają, iż miasto nie wspiera przedsiębiorców.

- Dla mnie, jako mieszkańca Elbląga, ważne jest, aby gospodarz dbał o miasto i żeby to miasto się rozwijało. Więc kiedy mówimy o innowacyjności - ja mówię o gospodarczym rozwoju, to czuję niedosyt. To nie znaczy, że jest beznadziejnie, że będziemy ganić. Mówimy o tym, żeby było lepiej - odpowiadał prezes Lotosu Paweł Olechnowicz. - Nie mówię o inwestycjach infrastrukturalnych z pieniędzy unijnych, które bardzo dobrze są przez miasto wykorzystywane. Mówię o innego rodzaju rozwoju, który jest konieczny, niezbędny, aby małe i duże firmy, ośrodki różnego rodzaju, mogły zacząć lepiej funkcjonować.

Później z widowni padło pytanie o to, gdzie - według gości Forum Debaty Publicznej - tkwi problem, że przedsiębiorcy z naszego regionu rzadko sięgają po unijne wsparcie na poprawę innowacyjności, kto powinien inspirować większą aktywność w tej dziedzinie i czy można wskazać organ, który mógłby być czynnikiem sprawczym dla wprowadzania gospodarki innowacyjnej w Elblągu.

W tej sprawie wypowiedzieli się: Wojciech Macijewicz, który sam był beneficjentem programu Innowacyjna Gospodarka, szef Opegieki Florian Romanowski i marszałek Jacek Protas.

Zobacz:

This text will be replaced

Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9199389

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.