Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.10.2010 02:19 Miasto:Elbląg Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Dziś mistrzostwa świata - zobacz!
Jedna z par, która tańczyła wczoraj, fot. - Kamil Jaskólski, mat. prasowe Światowida
Jedna z par, która tańczyła wczoraj, fot. - Kamil Jaskólski, mat. prasowe Światowida

Zespoły z Niemiec, Holandii, Rosji, Czech, Słowacji, Polski, a także np. z dalekiej Mongolii powalczą dziś o mistrzostwo świata w zespołowym tańcu towarzyskim. Na parkiecie zaprezentują się też elblążanie. Od wczoraj trwa również 11. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup.

Wczoraj w turniejach rozegranych w pięciu kategoriach oraz obu stylach (standardowym i latynoamerykańskim) wzięło udział prawie 90 par. Festiwalowe zmagania miały miejsce też dziś od rana. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej Baltic Cup.

Popołudnie i wieczór należą jednak do zespołów, które przygotowały programy złożone z elementów poszczególnych tańców standardowych. Mistrzostwa Świata Formacji odbędą się w hali sportowo-biznesowej przy ul. Grunwaldzkiej.

Wśród zespołów, które wystąpią przed elbląską publicznością, są m.in. Step in Time Formation oraz Moving Action Waallwijk z Holandii, Molodost i Impuls z Rosji, Interklub Bratislava i TC Košice ze Słowacji, TC Ludwigsburg e.V. A - Team i Braunschweiger TSC e.V. A-Team z  Niemiec oraz Khatan Tuul z Mongolii. Na liście startowej są jeszcze tancerze z Białorusi, Czech, Węgier czy Rumunii. Polskę reprezentują: Formacja Standardowa Lotos - Jantar i Kadryl.

Wczoraj wielu widzów kibicowało tancerzom niepełnosprawnym. W Polsce są osoby na wózkach inwalidzkich, które trenują taniec i na parkiecie występują w parach z innymi osobami na wózkach lub z osobami sprawnymi. Przedstawiciele tego środowiska, z którymi rozmawialiśmy, chcieliby aby ta forma relaksu i rehabilitacji była dostępna dla większej grupy niepełnosprawnych. Nadal też odbywa się niewiele imprez i turniejów, w czasie których tańczący wózkowicze mogą występować przed sędziami i publicznością.

W czasie Baltic Cup taką okazję miały pary z Wyszkowa, Krakowa i Warszawy:

This text will be replaced

Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9199164

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.