Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Cyfrowe krajobrazy i konferencja
Jedno ze zdjęć, jakie zobaczyć będzie można na wystawie
Jedno ze zdjęć, jakie zobaczyć będzie można na wystawie

Tylko dwa dni będzie czynna wystawa fotografii cyfrowej, na której zobaczyć będzie można zabawę ze światłem, zabytki, krajobrazy przyrodnicze Fromborka, Tolkmicka i okolic.

Wystawa jest finałem cyklu warsztatów fotograficznych przeprowadzonych w ramach projektów 3F. Film, Folder, Fotografia realizowanych we Fromborku i Tolkmicku przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Kadyn, Bogdan, Wielkiego Wierzna, Pogrodzia, Fromborka i Tolkmicka. Spotkania z trenerem rozpoczęli od poznania podstaw teoretycznych dotyczących obsługi sprzętu, zastosowania jego poszczególnych elementów, a także światła i możliwości jego wykorzystania.

- Taki wstęp dał możliwość dostrzeżenia walorów otaczających przestrzeni oraz wiedzę potrzebną do jej dobrego uchwycenia ? wyjaśnia Katarzyna Ciszewska-Wojtas z ESWIP-u. - Tajniki fotografii cyfrowej uczestnicy zgłębiali pod okiem Bartosza Rybaczewskiego, operatora i montażysty Telewizji Obywatelskiej, studenta Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Otwarcie wystawy nastąpi w czwartek, 28 października o godz. 13.00 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich Światowid i połączone będzie z konferencją pt. Promocja regionu i jego oferty kulturalnej szansą na rozwój inicjatyw społeczności lokalnych.

- Oba projekty ESWIP-u zakładały nie tylko realizację warsztatu fotograficznego, ale również dziennikarsko-redakcyjnego oraz design ? dodaje Katarzyna Ciszewska-Wojtas. - Połączyły przyjemne z pożytecznym, bo pozwoliły realizować pasje i zainteresowania uczestników oraz wypracować skutecznie narzędzia promocji małych miejscowości.

Wystawa ma charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny.

Organizowana jest w ramach projektów: 3F. Film, Folder, Fotografia w gminie Tolkmicko oraz 3F. Film, Folder, Fotografia w gminie Frombork. Projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400830

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.