Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.10.2010 12:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:386 Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Balkony sztuki
kadr z reportażu o Galerii El, która mieści się w dawnym kościele Najświętszej Marii Panny
kadr z reportażu o Galerii El, która mieści się w dawnym kościele Najświętszej Marii Panny

W elbląskiej Galerii El dziś, w piątek, 22 października, pierwsza z cyklu imprez performatywnych Balkony sztuki. Będą to multimedialne działania w przestrzeni publicznej.

Pokaz video na ruinach zabudowań klasztornych Galerii El zaprezentuje Antek Grzybek. Będą mu towarzyszyć dźwięki w wykonaniu grupy warsztatowej SoundLab. Początek o godz. 18.

Antek Grzybek to - jak przypomina Joanna Mierzejewska z Galerii El - grafik, akcjonista, twórca filmów animowanych, veejay; doktor sztuk pięknych, adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie.

Ma na swoim koncie ponad 60 działań i prezentacji w kraju i za granicą (Bośnia i Hercegowina, Francja, Holandia, Grecja, Litwa, Rosja, Szwecja, Włochy). Jest jednym z prekursorów zastosowania technologii veejay'ingu w sztukach pięknych. Współpracuje z teatrami, tworząc elementy wideo scenografii do przedstawień. W Galerii El prezentował swoją sztukę w 2006 roku.

SoundLab działa przy warsztatach SoundLab w Centrum Sztuki Galeria El. Grupa (Maciej Olewniczak, Wiktor Piskorz, Mariusz Owczarek, Rafał Wawrzyn) tworzyła udźwiękowienie do ubiegłorocznej Nocy Muzeów w galerii. Występowała na 25. Międzynarodowym Plenerze Artystycznym w Chełmie czy na wystawie Video Laboratorium (2010, Galeria El).

- W cyklu Balkony sztuki chodzi o interakcję między odbiorcą sztuki - przechodniem a artystą. W przestrzeni publicznej będą miały miejsce działania z zakresu sztuk multimediów: audio, video czy building projection - zapowiada Joanna Mierzejewska.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161234

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.