Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Od morza jesteśmy
Praca 14-letniej Nastii Januszkiewicz z Kaliningradu
Praca 14-letniej Nastii Januszkiewicz z Kaliningradu

Ponad 2 200 prac ze 161 placówek z Polski i Rosji wpłynęło na 24. Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Euroregionu Bałtyk Od morza jesteśmy. Uroczyste podsumowanie - jutro, w sobotę, 25 września w Elblągu.

 

Konkurs dla dzieci i młodzieży z ośrodków kultury, przedszkoli i szkół wszystkich typów odbywa się co dwa lata. Organizuje go Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, przy udziale sekretariatu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk i Muzeum Archeologiczno - Historycznego.

Każdego roku młodzi ludzie nadsyłają około 3 tysięcy prac. Tradycyjnie przyznawane są równorzędne nagrody i wyróżnienia, a 200 prac jest kwalifikowanych na wystawę w elbląskim muzeum.

Tym razem, jak informuje Ewa Wojtkiewicz, wpłynęło 2 236 prac ze 161 placówek. Dzieci i młodzież tworzyła pod kierunkiem 332 nauczycieli. Nagrodę główną przyznano 61 autorom, zaś nagrody równorzędne I stopnia - 136 osobom. Decyzją jury na wystawie znajdzie się 196 najlepszych prac. Lista laureatów jest na stronie www.mdk.elblag.pl.

- Poziom artystyczny tegorocznego konkuru był bardzo wysoki. Udział kilku tysięcy młodych artystów świadczy o potrzebie organizowania tego rodzaju projektu - mówi Ewa Wojtkiewicz.

Za wysoki poziom artystyczny oraz ilość nagrodzonych prac nagrody specjalne i dyplomy dostaną nauczyciele: Aldona Kaczmarczyk - Kołucka, Danuta Sarna, Anna Więckowska, Ewie Bednarska - Siwilewicz i Tatiana Paparotna.

Z kolei dyplomami za dorobek artystyczny zostaną uhonorowani: Weronika Manziuk, Tatiana Korolkowa, Irina Ryczkowa, Natalia Korotkowa, Helena Sadłek, Milada Więckowska, Bogumiła Kuźnicka, Małgorzata Strożek i Bogdan Kiliński.

Wręczenie nagród jest zwykle połączone z wernisażem. Jednak w tym roku, ze względu na brak możliwości wystawienniczych, będzie inaczej.

Jutro, o godz. 11, w Młodzieżowym Domu Kultury, będzie wręczenie nagród oraz dyplomów dla laureatów i nauczycieli. Natomiast wystawa zostanie otwarta 20 listopada, w muzeum. Będzie ją można zwiedzać do 15 lutego 2011 roku.

***

Warto posłuchać archiwalnego nagrania Moniki Łąckiej - Martuszewskiej z Ewą Wojtkiewicz.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161189

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.