Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Tkactwo - Kilim - Gobelin
Ceniona tkaczka Anna Bałdyga z Mazuchówki, która w swojej twórczości nawiązuje  do tradycji kurpiowskiej. Jedna z bohaterek projektu Ostatni mistrzowie kultury ludowej, który realizowała nasza redakcj
Ceniona tkaczka Anna Bałdyga z Mazuchówki, która w swojej twórczości nawiązuje do tradycji kurpiowskiej. Jedna z bohaterek projektu Ostatni mistrzowie kultury ludowej, który realizowała nasza redakcj

2 i 3 października w Kwidzynie będzie można nauczyć się tkania na zabytkowych krosnach, a także poznać materiały i techniki tkackie.

Warsztaty tradycyjnego tkactwa organizuje dział etnografii muzeum w Kwidzynie we współpracy z kwidzyńskim stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa.

W obu dniach zajęcia odbędą się w godz. 10-14, w salach zamkowych kwidzyńskiego muzeum. Wykładowcą będzie Henryk Sokalski, artysta plastyk, specjalista w zakresie tkactwa, absolwent ASP, nauczyciel i instruktor, który od wielu lat prowadzi warsztaty i kursy tkactwa artystycznego w Gdańsku.

Koszt to jedyne 30 złotych. Zapisy i informacje codziennie, w godz. 8-16, pod numerami tel.: 55 64 63 799/ 780, email: kwidzyn@zamek.malbork.pl .

Warsztaty towarzyszą wystawie Jak to ze lnem było..., którą muzeum w Kwidzynie przygotowało wspólnie z oddziałem etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

***

W pliku dołączonym do tego tekstu, po prawej stronie, znajduje się zaproszenie na kurs.

***

Warto obejrzeć reportaż o tkaczce Annie Bałdydze z Mazuchówki, która w swojej twórczości nawiązuje do tradycji kurpiowskiej. To jedna z bohaterek projektu Ostatni mistrzowie kultury ludowej, który realizowała nasza redakcja.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11541
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9683406

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.