Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Janów inspiruje
fot. Tomasz Pisarski
fot. Tomasz Pisarski

Wernisaż uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Impresje, spotkanie z twórcami, wieczór muzyczny, ognisko i grill pod bukiem - obiecują organizatorzy pleneru w Janowie Pomorskim, pod Elblągiem. A wszystko to w przepięknej scenerii pałacu w Janowie już jutro, w piątek, 17 września, od godz. 17.

Uczestnikami pleneru są artyści m.in. ze Szwecji, Niemiec, Ukrainy oraz polskich miast - z Nowego Targ, Krakowa, Torunia czy Warszawy. Są w różnym wieku i mają różny dorobek artystyczny.

- Pałac w Janowie to miejsce niezwykle urokliwe - mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka pleneru. - Każdy ma tu swoją przestrzeń, jest mnóstwo zakamarków w samym pałacu oraz stajni, która ma kilka pięter. Zachwyca nas też pałacowy park ze starymi drzewami. W cieniu prawie 150-letniego buku, w samym środku parku tworzą malarze. Poeci szukają miejsc ustronnych, z dala od grupy. Fotograficy ruszyli w plener, w leśne zarośla oraz nad jezioro Drużno. Wspaniałą atmosferę stwarzają nam gospodarze, państwo Czernichowscy.

Organizatorzy i uczestnicy pleneru zapraszają wszystkich, którym bliski jest taki właśnie kontakt ze sztuką i przyrodą, na jutrzejszy wieczór artystyczny.

W programie jest wernisaż prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, spotkanie z twórcami, oprawa muzyczna -zapewniona przez Aleksandrę Józefów i Marcina Gawdzisa, ognisko i grill pod malowniczym bukiem.

Do pałacu w Janowie można dojechać drogą krajową nr 7; pałac znajduje się kilka kilometrów od Elbląga, w kierunku Pasłęka.

Plener jest częścią projektu Twórcza terapia, który uzyskał dofinansowanie ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395100

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.