Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.09.2010 12:01 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:Sylwester Budzelewski Placówka:Spichlerz MOK
Teatr w Spichlerzu
Miejski kraul. Źródło: archiwum MOK
Miejski kraul. Źródło: archiwum MOK

Teatralny Spichlerz działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie zaprasza we wrześniu na trzy interesujące spektakle.

W najbliższy poniedziałek, 13. września, o godzinie 19.00 odbędzie się prapremiera sztuki Chłopski głos na podstawie prozy Hanny Brakonieckiej. Spektakl reżyseruje Przemek Wiśniewski, a wystąpią w nim Marta Andrzejczyk, Justyna Cieciura, Ewa Pawlak, Zbigniew Pożoga i wspomniany Przemek Wiśniewski.

Tydzień później, 20. września, również o godzinie 19.00, obejrzeć będzie można Miejski kraul krakowskiego pisarza Sławomira Shuty. Na stronie Teatralnego Spichlerza przeczytać można, że "publiczność ogląda sceny z życia mieszkańców zwyczajnego blokowiska. Podpatrują ich podczas rozmów, kłótni, dyskusji na tematy ważne i bardzo ważne. Widzowie uczestniczą w ich życiu i biernie obserwują dylematy bohaterów, którzy stają w sytuacjach wcale nie aż tak bardzo nam obcych. Jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w polskim domu, jak rodzice rozmawiają z dorastającymi dziećmi? Znamy to? Niby tak, ale nikt się nie przyzna". W spektaklu występują Marta Andrzejczyk, Ewa Pawlak, Justyna Cieciura i Przemek Wiśniewski, który jest także reżyserem.

W ostatni poniedziałek września Spichlerz zaprasza na Witka - spektakl w oparciu o fragmenty tekstów Witolda Gombrowicza: Historia, Pamiętnik Stefana Czarnieckiego i Dziewictwo. Wystąpią Justyna Cieciura, Ewa Pawlak i Zbigniew Pożoga. Reżyseria: Przemek Wiśniewski. Ponadto, równolegle do spektaklu, odbędzie się w Spichlerzu recital Cienie wielokrotnie nagradzanej aktorki Marty Andrzejczyk. Będzie to porcja nastrojowej muzyki okraszonej poetyckimi tekstami. - Chciałam poprzez te piosenki opowiedzieć o dniu powszednim kobiety w czasie wojny, o miłości, oddaleniu, czekaniu i rzadkich chwilach czułości - mówi artystka.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11276
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7906760

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.