Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.09.2010 11:55 Miasto:Mrągowo Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwester Budzelewski Placówka:Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Aktywnie w Mrągowie
Logo centrum
Logo centrum

Po wakacyjnym leniuchowaniu warto zająć się aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przygotowało bogatą ofertę zajęć, które służyć mogą indywidualnemu rozwojowi i oderwaniu się od rutyny.

Teatr MAŃJA

Na zajęcia teatralne CKiT zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbywać się będą od 13 września w poniedziałki i środy o godz. 16.00 w sali teatralnej.

Teatr Mańja działa w Centrum Kultury i Turystyki od wielu lat i ma na swoim koncie znaczne osiągnięcia. Wielokrotnie występował na mrągowskiej scenie i zdobywał nagrody w konkursach teatralnych. Od 2009 roku grupa pracuje pod kierunkiem Pawła Kisiela - pasjonata z dyplomem reżysera - animatora zdobytym w Studium przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego

Zajęcia tańca współczesnego skierowane są do dzieci i młodzieży powyżej 12 lat. Osoby początkujące i te, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem Centrum zaprasza na spotkanie we wtorek 28 września o godz. 16.00. Grupa zaawansowana spotykać się będzie od września.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego istnieje w CKiT od 2002 r. Założycielką i choreografem zespołu jest Marta Szymborska.

Zajęcia plastyczne

Od października rozpoczną się zajęcia w sali plastycznej, w poniedziałki i środy o godz. 15.30 - grupa młodsza (szkoła podstawowa), w piątki o godz. 15.30 - grupa starsza.

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez plastyczkę Dorotę Kruszewską. Z grupą młodszą prowadzone są zwykle w formie zabaw plastycznych, poprzez które dzieci wchodzą w różnorodny świat technik plastycznych, materiałów, kolorów, form, kompozycji oraz uwalniają wodze fantazji.
Zajęcia w grupie starszej kierowane są do osób, które chciałyby kontynuować naukę w kierunkach plastycznych oraz do tych, którzy lubią spędzać wolny czas przy sztalugach. Na zajęciach młodzież poznaje zasady rysunku i malarstwa, a jednocześnie rozwija własne sposoby postrzegania i interpretowania świata.

Pracownia muzyczna

Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną realizować swoją muzyczną pasję. Sala wyposażona jest w dobry sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 13 września o godz. 17.00 (osoby niepełnoletnie powinny przyjść na spotkanie z pełnoletnim opiekunem). Zgłoszenia przyjmuje Justyna Zapała - opiekun pracowni, tel. 743 34 65.

Poezja śpiewana

Zajęcia skierowane są do młodych ludzi, którzy lubią śpiew i poezję, a także do osób, które grą na instrumentach mogą dopełnić muzyczno-poetycki klimat. Zajęcia mają na celu doskonalenie emisji głosu, pracę nad tekstem pod kątem interpretacji, wyrazistości i poprawności wokalnej. Na spotkanie organizacyjne Centrum zaprasza 24 września o godz. 15. 30.

Chór KAMERTON

Zespół chóralny "Kamerton" zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania. Propozycja skierowana jest do osób nieco starszych, które hołdują zasadzie "piosenka jest dobra na wszystko". Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe czyli "muzyczny bukiet" z minionych lat. Skład zespołu tworzą m.in. studenci Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia prowadzi Justyna Zapała, instruktor ds. muzyki i organizacji imprez CKiT.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA

Orkiestra działa od marca 2009 r. przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regiec - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Dzieci, młodzież oraz dorośli rozpoczynający przygodę z muzyką mają zajęcia nauki gry w grupach instrumentalnych. Próby odbywają się w sali na piętrze o godz. 17.00 w każdy wtorek oraz piątek, a nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Taniec towarzyski, salsa, rock&roll

CKiT proponuje także zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez Marka Bernata z Olsztyna - trenera z wieloletnim stażem. Pierwsze spotkanie (zapisy oraz zajęcia) odbędzie się w poniedziałek 13 września w sali na piętrze, o godz. 17.00 ? dzieci i młodzież, o godz. 18.00 ? dorośli. Udział w zajęciach jest płatny, informacje i zapisy na pierwszym spotkaniu.

Teatr ŚWIATŁA

Jest to nowa propozycja CKiT dla wszystkich odważnych entuzjastów sztuki niekonwencjonalnej.  Poszukiwani są chętni do utworzenia grupy tańca z ogniem, którzy wspólnie chcieliby się uczyć różnorodnych technik fireshow, a w przyszłości tworzyć widowiska świetlne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 września o godz. 16.00. Zajęcia poprowadzi Justyna Zapała.

HIP-HOP

Kolejna nowość w CKiT. Od października planowane jest rozpoczęcie nauki tańca hip-hop oraz technik pokrewnych dla dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o zgłaszanie się we wrześniu do CKiT. Więcej informacji o zajęciach i prowadzącym już wkrótce.

Aerobik
Zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa (nowość)

Zajęcia aerobiku prowadzi Agnieszka Dobrosielska, fizjoterapeutka i instruktor rekreacji ruchowej. Proponowane ćwiczenia wzmacniają kondycję fizyczną, pomagają schudnąć a równocześnie poprawiają samopoczucie. Zajęcia prowadzone są od 2 września, we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w sali baletowej. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.

Instruktorka zaprasza także od października na zajęcia ruchowe pod kątem profilaktyki bólów kręgosłupa we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za udział wynosi 50 zł miesięcznie.

Joga
Body ball

Joga to forma ruchu, która uczy regulacji oddechu, a przez to kontroli zmysłów i umysłu. Pozwala na odnalezienie harmonii ze sobą i światem. Buduje piękną sylwetkę, wycisza umysł poprawia stan zdrowia, przywraca witalność, rozwija sprawność i wytrzymałość.
Na zajęcia prowadzone przez Katarzynę Banasik-Kozłowską Centrum zaprasza od października w każdy poniedziałek i środę o godz. 19.40 w sali baletowej. Opłata za zajęcia wynosi 70 zł miesięcznie.

Osoby z problemami kręgosłupa instruktorka zachęca do udziału w zajęciach body ball. To ciekawa forma wzmacniania mięśni przy jednoczesnej stabilizacji pozycji. Zajęcia z wykorzystaniem piłek o średnicy 65cm rozpoczną się od października we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Koszt udziału to 70zł za miesiąc.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11276
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7906976

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.