Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.08.2010 11:30 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:IBW Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Architektura i pejzaż
Jedna z fotografii Wincentego Sułkiewicza
Jedna z fotografii Wincentego Sułkiewicza

Na wernisaż wystawy fotograficznej Architektura i pejzaż Wincentego Sułkiewicza zaprasza w najbliższy piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

- W Olsztynie zaczęła się moja przygoda z fotografią, która trwa do dzisiaj - czytamy w nocie biograficznej. - Im więcej zdobywałem wiedzy od podstaw na temat tej sztuki, tym większy był jej głód. Głód ten powodował potrzebę kontaktów z ludźmi ogarniętymi tą samą pasją. Dzięki temu odnalazłem, nie istniejące już niestety dzisiaj, Warmińsko - Mazurskie Towarzystwo Fotograficzne w Olsztynie.

W stowarzyszeniu tym -  w latach 1970-1985 - Wincenty Sułkiewicz sprawował funkcję członka zarządu, skarbnika, a później vice prezesa. Jak twierdzi to tutaj, dzięki możliwościom kontaktów z innymi stowarzyszeniami poznał wielu wspaniałych i utalentowanych ludzi oraz fotografików z tamtego okresu.

Brał udział w wielu wystawach i konkursach fotograficznych oraz w wielu ogólnopolskich plenerach i wystawach poplenerowych. Jest autorem publikacji tekstowych i zdjęć na łamach miesięcznika FOTO, prasy regionalnej i branżowej. Trzynaście z jego prac znalazło się w Fototece Dyspozycyjnej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce.

Był też organizatorem ogólnopolskiego pleneru fotograficznego, jaki odbywał się w Olsztynie, a aktualnie bierze udział w plenerach i wystawia swoje prace na wystawach poplenerowych.

- Możliwości oglądania i kontemplowania olbrzymiej ilości fotografii w Polsce i w Nowym Jorku, w tym wielu wspaniałych, wykształciła we mnie duży samokrytycyzm do własnej twórczości i pokorę wzbudzoną twórczością innych, znanych i cenionych artystów fotografików - mówi Wincenty Sułkiewicz. - To było przyczyną pomijania przez lata publikacji własnej twórczości. Przez lata pomagałem innym w organizacji wystaw ich prac oraz sprowadzałem wiele wystaw z kraju i państw ościennych do Galerii Fotografii W-MTF u w Olsztynie.

Dodaje, że przez wiele lat fotografowania próbował różnych tematów z różnym skutkiem, lecz pozostał wierny jedynie dwom: pejzażowi i architekturze.

Wystawę tę dedykuje swojej żonie Bożenie oraz swoim dzieciom Ani i Marcinowi.

 

Wystawa otwarta zostanie 20 sierpnia o godz. 16.00 w Galerii Stary Ratusz WBP,  ulica Stare Miasto 33. Czynna będzie do 1 września 2010 r.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10746339

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.