Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.08.2010 10:38 Miasto:Ełk Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Ełckie Centrum Kultury
Jan Skrzek i Blue Sounds
Koncert na tarasie Ełckiego Centrum Kultury(w razie niepogody - sala Zebra) rozpocznie się o godz. 20.30. Bilety kosztują 18 i 20 złotych (przedsprzedaż/w dniu koncertu)
Koncert na tarasie Ełckiego Centrum Kultury(w razie niepogody - sala Zebra) rozpocznie się o godz. 20.30. Bilety kosztują 18 i 20 złotych (przedsprzedaż/w dniu koncertu)
W najbliższą sobotę, 14 sierpnia, w Ełku - Noc Bluesowa.

Śląską Grupę Bluesową tworzą: Jan Kyks Skrzek (śpiew, fortepian), Leszek Winder (gitara), Michał Gier Giercuszkiewicz (perkusja), Mirosław Rzepa (gitary) i Agnieszka Łapka (śpiew).

To - jak podkreślają organizatorzy - czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej:

"Każdy z nich jest cząstką historii polskiej i śląskiej muzyki. Nazwiska każdego z nich bez trudu znaleźć można we wszystkich encyklopediach polskiej estrady. By zrozumieć, kim są, wystarczy wymienić tylko nazwy grup czy nazwiska muzyków, z którymi grali i nagrywali: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Apogeum, Kwadrat, Tadeusz Nalepa, Józef Skrzek, Ireneusz Dudek, Ryszard Skibiński, Ryszard Riedel, Zbigniew Hołdys, Martyna Jakubowicz, Elżbieta Mielczarek i wielu wielu innych".

Blue Sounds wykonuje własne kompozycje, sięga także po standardy bluesowe. To jeden z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów bluesowych (około stu koncertów rocznie, w tym na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych). W 2006 roku wydał debiutancką płytę Tak naprawdę to wszystko z miłości, która - jak przypominają organizatorzy Nocy - spotkała się z uznaniem zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych:

"Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory zaproponowane do wspólnego wykonania w ostatecznej formie zachowują ciepłe i specyficzne brzmienie, tworząc niepowtarzalny klimat zespołu. Szczególnie urzeka postać wokalistki, obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu".

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8753989

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.