Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.08.2010 12:31 Miasto:Morąg Kategoria:Muzea Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera
Noc z... Herderem
W Morągu można obejrzeć bardzo ciekawą ekspozycję dotyczącą Herdera, a także dzieła sztuki z innych epok. To jedna z najciekawszych kolekcji w Europie.
W Morągu można obejrzeć bardzo ciekawą ekspozycję dotyczącą Herdera, a także dzieła sztuki z innych epok. To jedna z najciekawszych kolekcji w Europie.

Co wiesz o Oświeceniu i życiu wybitnego filozofa tej epoki? - Z okazji 266. urodzin Johanna Gottfrieda Herdera muzeum w Morągu zaprasza na spotkanie z twórczością i życiem uczonego.

Johann Gottfried Herder urodził się w Morągu, 25 sierpnia 1744 roku. Z tej okazji muzeum, które nosi imię filozofa, w sobotę, 21 sierpnia, zaprasza do spędzenia wyjątkowej - "urodzinowej" nocy w duchu tamtych czasów.

Imprezę rozpocznie o godz. 19 wernisaż malarstwa Hieronima Skurpskiego (1914-2006). Będzie też recital Studia Wokalnego Agaty Wrońskiej z Warszawy (godz. 20), szczegółowe zwiedzanie wystawy poświęconej Herderowi z kustoszem muzeum oraz opowieści o najciekawszych eksponatach (godz. 21), a o godz. 22 Kinga Jackowska będzie mówić o flircie towarzyskim i zabawach salonowych w XIX wieku. Będzie też opowieść Magdaleny Bartoś Powrót Holendrów - siedemnastowieczni mistrzowie portretu znów w Morągu (godz. 23) i pokazy multimedialne - współczesne wizje plastyczne inspirowane wnętrzami morąskiego muzeum (Sylwia Hliwiadczyn). 

Oprócz tego każdy, kto w tę noc odwiedzi muzeum, będzie mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych (malowanie kafli, drukowanie na tkaninie, drukowanie grafik na zabytkowej prasie drukarskiej, iluminowanie własnych inicjałów), zabawie salonowej - Wróżby dla pań i panów, Spotkaniu z duchami, czyli zaglądaniu do piwnic pałacowych i innych niedostępnych na co dzień zakamarków pałacu Dohnów, w którym mieści się muzeum. Z kolei miłośnicy średniowiecza będą mogli przywdziać zbroję „rycerza spod Grunwaldu".

Imprezę wspiera finansowo burmistrz Morąga. Wstęp jest wolny.

***

Warto odwiedzić urokliwy Morąg i niezwykle ciekawe muzeum. Zobacz też zdjęcia w naszej fotogalerii.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11594
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9920140

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.