Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.08.2010 12:05 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Lidzbarski Dom Kultury
Dawne brzmienia w Lidzbarku
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzenia

Od dziś do 8 sierpnia, Lidzbark Warmiński gości Międzynarodową Letnią Szkołę Muzyki Dawnej. Codziennie wieczorem będą odbywać się koncerty.

Warsztaty muzyczne są adresowane przede wszystkim do studentów akademii i uniwersytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych i profesjonalnych muzyków, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności w zakresie wykonywania muzyki dawnej.

Uczestnicy mogą korzystać z indywidualnych zajęć ze specjalistami, brać udział w wykładach i dyskusjach na temat tzw. historycznej praktyki wykonawczej, a także prezentować swoje umiejętności w czasie wieczornych koncertów. W programie są też koncerty wykładowców i zaproszonych artystów.

"Młodzi instrumentaliści będą mieli okazję zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze i szansę nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas finałowego koncertu. Jednym z przygotowywanych utworów będzie Vespro della Beata Vergine Claudio Monteverdiego (w tym roku mija 400 lat od napisania tego niezwykłego dzieła)" - zapowiadają organizatorzy: Towarzystwo Muzyczne Medius i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim.

 

Koncerty otwarte dla wszystkich zainteresowanych, mieszkańców i turystów, będą odbywać się codziennie, o godz. 19, w zamku biskupów warmińskich. Wstęp, uwaga, jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8810705

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.