Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.06.2010 09:09 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Biblioteka Elbląska
Wakacje w mieście: W podróż z biblioteką
Biblioteka Elbląska zaprasza wszystkie dzieci, spędzające wakacje w mieście, na fascynujące podróże po całym świecie. Każda z bibliotecznych filii zaplanowała dla najmłodszych zajęcia, które pomogą przenieść się i poznać najdalsze zakątki świata oraz rozwinąć wyobraźnię i zdolności plastyczne.
Na okres wakacji wiele instytucji przygotowuje zajęcia dla dzieci spędzających lato w mieście.

W placówkach Biblioteki Elbląskiej odbywać się będą zajęcia plastyczne, gry i konkursy.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży mieszcząca się przy ul. Św. Ducha 3-7 zabierze dzieci do Afryki, gdzie zaplanowano m.in. malowanie cudów Afryki i portretów rówieśników, czytanie bajek i opowieści afrykańskich, tworzenie dziennika podróżnika, a także zabawę w kreatora mody, czyli tworzenie afrykańskich ozdób - masek, bransolet i naszyjników.

Z kolei filia nr 7 z ul. Hetmańskiej zapozna podróżników ze smakami świata, prezentując dania charakterystyczne dla kuchni danego kraju, nauczy, jak zrobić drogowskazy w cztery strony świata metodą decoupage oraz jak wykonać passe-partout dla pocztówek z całego świata. Ma także w planach wykonanie przestrzennego modelu latającego balonu oraz liczne podróżnicze gry i zabawy takie jak: Zgaduj-zgadula - krzyżówki, związane z podróżowaniem, Języki świata i Zwierzęta świata.

Filia nr 4 (ul. Ogólna 59) planuje organizację konkursów plastycznych związanych z podróżami, zarówno po regionie, jak i w ...kosmos, a także literackiego.

Tworzone będą tu makiety kosmicznych przestworzy, będzie konkurs na plakat promujący miasta oraz zabytki naszego regionu oraz konkurs na wykonanie zielnika i ilustracji pod hasłem Moja magiczna podróż z bohaterem literackim.

Natomiast konkurs literacki polegać będzie na napisaniu listu z podróży.

Na ul. Słonecznej, w filii nr 6 mali podróżnicy będą mogli bawić się każdego dnia wakacji. Zorganizowane będą konkursy na wykonanie globusa podróżnika, puzzli geograficznych, talii kart z motywami dotyczącymi krajów Unii Europejskiej oraz pocztówki z miejsca, do którego dzieci chciałyby pojechać.

Podobnie w filii nr 3 przy ul. Piłsudskiego 17 na najmłodszych czekają codzienne gry i zabawy oraz konkursy na plakat zachęcający do odwiedzenia najpiękniejszego zakątka kraju, stworzenie planu wymarzonej podróży oraz konkurs plastyczny polegający na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do dowolnej książki przygodowej, której akcja rozgrywa się na różnych kontynentach.
Pod hasłem Cudze chwalimy, swego nie znamy zorganizowany też będzie konkurs plastyczny polegający na wykonaniu mapy kraju z zaznaczeniem miejsc, które warto zwiedzić.

Wyzwania czekają także w filii nr 1 przy ul. Brzeskiej 5, gdzie na zajęciach będzie można wykonać dowolną techniką model kuli ziemskiej i zaznaczyć najciekawsze i warte zwiedzenia miejsca, a także narysować kontur mapy Polski i zaznaczyć na mapie najbardziej atrakcyjne dla turysty miejsca. Będzie także okazja, by pochwalić się swoimi dotychczasowymi podróżami i wykonać Album z moich podróży.

Przy ul. Grunwaldzkiej 89 A, w filii nr 2 w lipcu będzie można posłuchać pogadanek o krajach europejskich (Holandia, Grecja, Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy, Włochy, Watykan, Czechy i Hiszpania), natomiast w sierpniu będzie można poznać takie kraje jak Chiny, Egipt, Karaiby, Australia, Galapagos, Japonia, Meksyk, Hawaje, Indie. Spotkaniom będzie towarzyszyła ekspozycja książek, dotyczących omawianego miejsca i lokalne gry i zabawy.

Oprócz tych atrakcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie Kartka z podróży, polegającym na wykonaniu różnymi technikami pocztówki i umieszczeniu na niej ilustracji z ciekawym lub charakterystycznym miejscem wybranego kraju, tekstu wiadomości, poprawnym zaadresowaniu, zaprojektowaniu znaczka pocztowego.

W filii nr 8 przy ul Mielczarskiego 22/24 odbywać się będą m.in. seanse głośnego czytania książek podróżniczych: Juliusza Verne'a - Pięć tygodni w balonie, Alfreda Szklarskiego - Tomek na Czarnym Lądzie.

- We wszystkich placówkach będą prezentowane prace konkursowe oraz odbędzie się impreza podsumowująca wakacje, w trakcie której dzieci otrzymają dyplomy i nagrody za udział w zajęciach wakacyjnych i konkursach oraz słodki poczęstunek - informuje Beata Branicka z Biblioteki Elbląskiej. - Bliższe informacje można uzyskać w wyżej wymienionych placówkach.


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8774002

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.