Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.06.2010 12:12 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
7th Summer of Jazz&Blues
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na 7th Summer of Jazz&Blues.
Od 2004 roku Centrum Sztuki Galeria EL organizuje Lato Jazzowo-Bluesowe - co roku latem odbywa się tu cykl koncertów, które prezentują mieszańcom miasta dwa gatunki muzyczne: jazz i blues.

W tegorocznej edycji zaplanowano dwa koncerty: w środę, 7 lipca o godz. 19.00 wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianista światowej klasy, kompozytor, i producent muzyczny Leszek Możdżer, a 8 lipca o godz. 19.00 - Deborah Coleman - jedna z najbardziej ekscytujących bluesowych artystek średniego pokolenia.

Leszek Możdżer naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia. Przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji w 1996 roku uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej.
Występy muzyczne rozpoczynał w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwsze sukcesy artystyczne odnosił wraz z grupą Miłość. Od tamtego czasu Możdżer współpracował z wieloma najlepszymi muzykami jazzowymi, m.in.: Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem i Billym Harperem oraz z kompozytorami - Zbigniewem Preisnerem i Janem Kaczmarkiem.
Do chwili obecnej Leszek Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod swoim własnym nazwiskiem. Artysta występował w prawie wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Brazylii, Urugwaju i Argentynie, Chile (dla 15 000 widzów...),w Chinach, Japonii, Malezji oraz Singapurze. Za swoją działalność muzyczną otrzymał wiele prestiżowych nagród i laurów.

Deborah Coleman po raz pierwszy zaczęła grać na gitarze w wieku ośmiu lat. Jej sposób grania na gitarze przywodzi na myśl Jimiego Hendriksa, Freddiego Kinga, Alberta Collinsa i Larry'ego Carltona, a jej śpiew porównywano m.in. do Janis Joplin i Alberty Hunter.
Deborah nagrała dziesięć płyt, i zjechała cały świat, koncertując zarówno na czele własnego zespołu, jak i wspólnie z innymi artystkami.

Bilety na koncerty, w cenie: Leszek Możdżer - 60 zł, Deborah Coleman - 25 zł można rezerwować pod nr tel. 55 232 -53 -86 lub e-mailowo: joanna@galeria-el.pl


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11158655

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.