Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.06.2010 01:27 Miasto:Elbląg Kategoria:KULTURA LUDOWA Autor:K.Chaja, E.Machul, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Lekcja białego śpiewu - zobacz!
Kadr z materiału filmowego
Kadr z materiału filmowego
- Pieśń tradycyjna, śpiew naturalny jest takim śpiewem, który wymaga podejścia grupowego. Nie ma solistów, gwiazd, które nagle wychodzą i śpiewają. Ten śpiew to rodzaj komunikacji pomiędzy ludźmi. Ludzie mogą porozmawiać za pomocą pieśni, które mają w sobie tyle wiedzy, tyle informacji niosą, że właściwie w nich jest zawarta cała historia wszechświata - mówi Witold Kozłowski, trener emisji głosu, instruktor śpiewu białego i technik pracy z ciałem.

Witold Kozłowski prowadził w Elblągu zajęcia dzięki programowi Azymut. Materiał filmowy został zarejestrowany w czasie wizyty z uczestników projektu w zamku krzyżackim w Malborku.

 

Reporterka: Edyta Machul
Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja

***

Witold Kozłowski jest trenerem emisji głosu, instruktorem śpiewu białego i technik pracy z ciałem z wieloletnią praktyką własną i dużym doświadczeniem w nauczaniu. Od 11 lat prowadzi zajęcia pracy z głosem (w formie warsztatów grupowych oraz sesji indywidualnych) dla różnych grup odbiorców, w tym dla instruktorów, animatorów kultury i osób posługujących się głosem w pracy zawodowej.

Realizator programów upowszechniających kulturę słowiańską. Inicjator wypraw terenowych do Europy Wschodniej. W pracy warsztatowej łączy swoją ciekawość muzyczną i pasję eksperymentowania z inspiracjami etnomuzykologicznymi oraz doświadczeniami z teatru alternatywnego.

Kolekcjoner etnicznych instrumentów. Pasjonuje się łucznictwem i... koronkarstwem. Swoje koronki wystawiał m.in. na ogólnopolskim Festiwalu Haftu, Koronki i Rękodzieła (Łódź 2006), na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2006, 2007) oraz w trakcie autorskiej wystawy Nitka Witka (Łódź, 2007).

O swoim śpiewaniu mówi tak: "Kiedy śpiewam pieśń białym głosem, czuję dźwięk fizycznie w ciele. To są wibracje, które czuję w kościach, plecach, uszach, nosie i czaszce. Jeśli znajdzie się kogoś, kto podobnych rzeczy szuka w śpiewie, to można spotkać się, pośpiewać i wymienić się wibracją. Tak naprawdę pieśni są bardziej dla śpiewaków, niż dla słuchaczy. Znacznie większą frajdę ma osoba, która śpiewa, niż ta, która słucha. Po prostu działanie pieśni można poczuć dopiero wtedy, kiedy samemu zacznie się je śpiewać".

(na podstawie materiałów organizatora projektu)

This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11647
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10147973

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.