Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Media obywatelskie
Małgorzata Piaścik Fot. Aleksandra Majewska
Małgorzata Piaścik Fot. Aleksandra Majewska
W dniach 26-27 maja (środa-czwartek) w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Mediów Obywatelskich. Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i niemieckie Stowarzyszenie European Youth4Media e.V., w ramach projektu Media obywatelskie narzędziem dialogu społecznego tworzą przestrzeń do dyskusji i debat na temat obywatelskich środków przekazu.

W programie konferencji jest wystąpienie przedstawiciela Stowarzyszenie European Youth4Media e.V., który przedstawi ma działania sieci europejskich telewizji obywatelskich.

Odbędą się też trzy debaty z udziałem ekspertów, a po to by temat przybliżyć polskim realiom, uczestnicy spotkania poznają obecną sytuację prawną mediów obywatelskich w Polsce.

Z kolei w ramach dobrych praktyk o swoim doświadczeniu, sukcesach, trudnościach i szansach opowiedzą twórcy mediów obywatelskich naszego województwa oraz z Rosji. Pojawi się także temat współpracy lokalnych telewizji prywatnych z organizacjami pozarządowymi - praktyka z Elbląga.

W trakcie konferencji po raz siódmy zostaną wręczone nagrody przyznawane w ramach Forum Przyjaznego Sąsiedztwa.

- Tym razem wyróżnienie otrzymają te organizacje, które skutecznie promowały współpracę transgraniczną za pośrednictwem prowadzonych przez siebie mediów obywatelskich -zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.

W ciągu dwóch dni będzie też okazja do sprawdzenia swoich sił podczas warsztatów prowadzonych przez uczestników projektu oraz ekipę Telewizji Obywatelskiej. Efektem kilkugodzinnej pracy ma być krótki materiał filmowy powstały przy zastosowaniu techniki poklatkowej.

Tymczasem, zamieszczamy radiową rozmowę z Małgorzatą Piaścik z ESWiP - u, która opowie o innym projekcie realizowanym przez to właśnie stowarzyszenie wraz z partnerami z Niemiec i Ukrainy. Projekt również dotyczy mediów obywatelskich i zakłada dziennikarskie warsztaty szkoleniowe dla młodych działaczy trzeciego sektora.


This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404796

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.