Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.05.2010 12:33 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, J.K.-D. Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Przestrzeń sFORMAtowana
Jedna z form przestrzennych przed budynkiem Światowida
Jedna z form przestrzennych przed budynkiem Światowida
Galeria EL zaprasza na nowy cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży pod nazwą Przestrzeń sFORMAtowana lub oswajanie egzotycznych stworów w Elblągu.
- Tym razem, ze względu na zbliżający się kompleksowy remont nie proponujemy spotkań we wnętrzu Galerii EL, ale w przestrzeni miasta - mówi Marta Karaś z Centrum Sztuki Galeria El. - Spotkania będą okazją do poznania historii Biennale Form Przestrzennych, historii Galerii EL i Elbląga, a także do zapoznania się z samymi formami przestrzennymi, które rozmieszczone są w różnych miejscach w mieście.

Formy przestrzenne, będące efektem odbywających się w Elblągu w latach 60-tych Biennale Form Przestrzennych, oglądane podczas spacerów po mieście, mogą być nie do końca zrozumiałe. Nie wiadomo, czym są, przez kogo zostały wykonane i dlaczego umieszczone zostały w konkretnej przestrzeni.

Spotkania dla dzieci, z początkowych klas szkoły podstawowej i zerówki, będą przeprowadzone w formie zabawy.

- Będą polowania na egzotyczne stwory, które zamieszkały w mieście - zachęcają organizatorzy. - Zastanowimy się, jakie to stwory i z jakich powodów wybrały właśnie Elbląg? Czy uda nam się je oswoić?

Spotkania dla młodzieży mają przede wszystkim zwrócić uwagę na kształty form, kolory i materiał, z którego zostały wykonane. Połączenie zabawy z nauką ma pomóc w odpowiedzi na pytanie: czym są formy przestrzenne, z jakich materiałów zostały wykonane, w jaki sposób „sformatowały" przestrzeń miejską?

Miejscem spotkań jest Plac Słowiański z Parkiem Planty. Zajęcia są bezpłatne, czas ich trwania to ok. 45 min. W celu umówienia się na spotkanie zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy z Martą Karaś: 55 232 53 86 , marta@galeria-el.pl


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9946256

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.