Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.05.2010 09:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesłana, J.K.-D. Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Kultura w Notesie
Okładka najnowszego numeru
Okładka najnowszego numeru
W Centrum Sztuki Galeria EL można odbierać bezpłatny magazyn „Notes na 6 tygodni". W najnowszym numerze wydawnictwa znaleźć można ciekawe rozważania o kulturze.
W najnowszym numerze znajdziemy następujące tematy:

KONSEKWENCJE MODERNY - Modernistyczna forma, i w architekturze, i we wzornictwie, i w projektowaniu graficznym, jest teraz bardzo na czasie. Ale czy modernistyczny etos ma nam jeszcze coś do zaoferowania? Z Andrzejem Szczerskim, kuratorem wystawy Modernizacje, prezentowanej w Muzeum Sztuki w Łodzi, rozmawia Grzegorz Piątek.

SIŁA SYNERGII - W Fundacji Art Stations w Poznaniu zobaczyć można prace młodego artysty Lorisa Greaud, zafascynowanego teoriami i praktyką amerykańskiego wynalazcy i konstruktora Richarda Buckminstera Fullera, a także prace Fullera z kolekcji Art Stations, o których mówi Paulina Kolczyńska, kurator wystaw.

POSTWANDALIZM - W niekulturalnych gestach agresji wobec przestrzeni miejskiej dostrzegamy przejawy emocjonalnej kontestacji nieadekwatnych dziś norm estetycznych. Postvandalizm, to wandalizm uliczny w służbie wandalizmu kulturowego - obwieszcza kolektyw vlepvnet.

RELACJE BEZPOŚREDNIE - Wielka dawka fotografii brytyjskiej, a jednocześnie okazja do przyjrzenia się zjawiskom społecznym zachodzącym na wyspach - alternatywne spojrzenie na brytyjską kulturę lat 90. i brytyjskie spojrzenie na Polskę podczas kilkudziesięciu wystaw, pokazów, prezentacji, dyskusji. Rozmowa z Karolem Hordziejem, dyrektorem artystycznym Miesiąca Fotografii w Krakowie.

ŁĄCZMY WYOBRAŹNIĘ Z RZECZYWISTOŚCIĄ! - KNOT knoci Warszawę, bałamuci i mutuje miasto. Jest mu blisko do Latającego Cyrku i Latającego Uniwersytetu, autobusu pełnego hippisów i socjalistycznego kina obwoźnego, polowej kuchni i walizkowej galerii - zachwala Kuba Szreder, jeden z pomysłodawców projektu KNOT, o którym mówią Markus Bader i Oliver Baurhenn.

MIASTO NARYSOWANE - Widoki uchwycone w czasie pieszych wędrówek - Pałac Kultury, ale z oddali, Syrenka, ale w lubieżnej wersji gangsta, Stadion, a właściwie dźwigi nad nim, pejzaż widziany z bloku na Żoliborzu. Rozmowa z Natalią Kulką, autorką albumiku rysunkowego Warsaw.

MINIMAL FETYSZ - O fetyszystycznych detonatorach fantazji i pożądania, z Maurycym Gomulickim, artystą często nawiązującym do kategorii rozkoszy, rozmowa przy okazji jego najnowszego projektu.

CO NAJMNIEJ 1% Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej domaga się co najmniej 1% z budżetu państwa na kulturę i zamierza zebrać 100 000 podpisów popierających ten pomysł podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Mówi o tym Hanna Wróblewska, wicedyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, oraz przedstawicielka Stowarzyszenia OFSW.
A do tego jak zwykle orientuj się! oraz notesik.na.6.tygodni.
Zapraszamy do lektury tego pisma.


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9946204

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.