Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.03.2010 05:21 Miasto:Szczytno Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Brak
Uwolnić Danuśkę!
Konkurs ma związek z 600-leciem bitwy pod Grunwaldem, a tak było pod Grunwaldem w 2008 roku
Konkurs ma związek z 600-leciem bitwy pod Grunwaldem, a tak było pod Grunwaldem w 2008 roku
Miejski Dom Kultury w Szczytnie zaprasza do udziału w konkursie na plakat imprezy historycznej Uwolnić Danuśkę, która odbędzie się w ramach obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. 

Jak informują organizatorzy konkursu, impreza Uwolnić Danuśkę będzie skierowana do szerokiego grona odbiorców. Ma zaznajomić mieszkańców i turystów z historią Szczytna, nawiązując przy tym do sienkiewiczowskiej powieści Krzyżacy i przypominając tradycje dawnego rzemiosła wiejskiego.

W programie będą: prezentacje, występy artystyczne, jarmark średniowieczny, warsztaty i wydawnictwa promocyjne.

Konkurs jest adresowany do osób, które mieszkają lub uczą się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Mogą wziąć w nim udział zarówno dzieci (od 12. roku życia), młodzież, jak i dorośli.

Interpretacja tematu i technika - dowolna. Temat pracy powinien być jednak zainspirowany wydarzeniami historycznymi lub nawiązywać do literatury.

Rysunki, prace malarskie lub collage nie mogą przekraczać wymiarów: 40 cm na 60 cm, na odwrocie każdego plakatu należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora, tytuł pracy, adres i telefon.

Jak czytamy w regulaminie, prace nadesłane na konkurs nie będą odsyłane i staną się własnością organizatora, na którego przejdą także prawa autorskie dotyczące nagrodzonych dzieł (na podstawie art. 50 ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych; Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83). Prace te będą mogły być wykorzystane we wszelkiego typu publikacjach wydawanych przez organizatora oraz w internecie.

Termin nadsyłania plakatów mija 1 czerwca. Należy je przesłać pocztą lub przynieść do MDK, z dopiskiem: Konkurs na plakat  - Uwolnić Danuśkę. Miejski Dom Kultury mieści się przy ul. Polskiej 12, kod pocztowy to 12-100 Szczytno.

Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane. Organizatorzy zastrzegają, że nie poniosą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.

O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje komisja. Pod uwagę będą brane: zgodność z tematem, sposób przedstawienia przekazanych treści, oryginalność, nowatorstwo rozwiązań, walory artystyczne i estetyka prac.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: dzieci i młodzież (12-18 lat; nagrody rzeczowe) oraz dorośli (nagrody pieniężne; I miejsce - 2 tysiące złotych, II miejsce - 1,5 tysiąca złotych, III miejsce - 1000 złotych.

Finał konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbędzie się 19 czerwca.

Regulamin jest dostępny w Miejskim Domu Kultury oraz na stronie internetowej mdk.szczytno.pl . Więcej informacji pod numerem tel. 89 624 35 59.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11537
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9664441

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.